Jiří Babača: A pak, že cenzura je nepřípustná aneb Oliver Stone na indexu ČT

03.07.2017 15:48 | Zprávy

„Česká“ televize zjevně nerozdýchala dokumentární film oscarového režiséra Olivera Stonea „Svět podle Putina“ a kromě dehonestování TV Prima a Olivera Stonea zřejmě zařadila na index zakázaných děl „České“ televize Stoneho protiválečnou tvorbu. ČT tak neochvějně dokazuje pravdivost známého rčení „Demokracie začíná tam, kde končí signál české televize“. Co s tím? Jedno řešení se nabízí.

Jiří Babača: A pak, že cenzura je nepřípustná aneb Oliver Stone na indexu ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vestibul ČT

Když vyšlo ve známost, že televize Prima na svém kanálu Prima ZOOM uveřejní čtyřdílný dokumentární film Olivera Stone „Svět podle Putina“, tak si „Česká“ televize ještě před(!) jeho odvysíláním 18. 6. 2017 v pořadu Newsroom ČT24 vzala na paškál samotnou TV Prima a film Olivera Stone „Svět podle Putina“. ČT v tomto pořadu (pozor, pořady v ČT občas mění svůj link)Stoneho dokument pěkně po bolševicku onálepkovala coby „ruskou propagandu“ a nenechala na něm nit suchou. Přičemž celý začátek pořadu Newsroom ČT24 z 18. 6. 2017 vyznívá jako dehonestační pamflet na dokumentární film Olivera Stonea „Svět podle Putina“ a na všechna nezávislá média, která si dovolí vybočit z řady a prezentovat jiný pohled na svět než je oficiální západní propaganda. Už to samo o sobě je skandální jednání a leckdo by jej mohl považovat za hrubé zpronevěření se novinářské etice a poslání veřejnoprávní televize definované kodexem ČT.

Jenže tím to zjevně nekončí. Podle všeho byl režisér filmu „Svět podle Putina“ Oliver Stone s jeho protiválečným dílem zařazen na Index ČT a z oscarového režiséra se rázem stal nejspíš autor v ČT zakázaný. Již dříve ČT jeho dokumenty jako třeba „Americké století očima Olivera Stonea“ raději vysílala v pozdních nočních hodinách dlouho po půlnoci. Tentokrát však přistoupila k nekompromisní cenzuře. Původně totiž měla ČT 2 v sobotu 1. 7. 2017 v čase od 22:10 vysílat Stoneho oscarový film popisující realitu války USA ve Vietnamu s názvem „Narozen 4. července“. Místo toho raději zařadila jiný film „Kill Bill“. A pak že je podle ústavy cenzura nepřípustná… Viz porovnání programu ČT2 z Novinek zde a kopie televizního programu podle časopisu TV MINI na 24. 6 – 7. 7. 2017:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Věříte tomu, že Amerika stojí o to, aby Evropa vzkvétala?

Ve vašem článku cituje Vance, který to tvrdí + další věci. Vy mu věříte? Co podle mě trefil je ta cenzura, kdy se stávající politici natolik bojí o svá místa, že se snaží umlčet všechny ty, kteří s nimi nesouhlasí. Otázkou je, co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Teprve až dojde slivovice

9:44 Zbyněk Fiala: Teprve až dojde slivovice

A máme to tu zas, stromy kvetou příliš brzo, a tak je spálí mráz, který přichází z Kremlu (a ze Sibi…