Jiří Baťa: EU je opravdu na dvě věci: k vzteku a problémům

13.03.2019 8:29 | Zprávy

Evropská unie, prezentovaná rádoby nejvzdělanějšími, nejmoudřejšími, nejzkušenějšími tupohlavci, magory, řiťolezci a demagogy, jejichž politické, ekonomické, kulturní a bůhví jaké další rozhodnutí jsou důkazem jejich naprosté tuposti, intelektuální nedostatečnosti a výše (spíše níže) IQ.

Jiří Baťa: EU je opravdu na dvě věci: k vzteku a problémům
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Jenom pro oživení paměti připomínka několika jejich bezmyšlenkovitých rozhodnutí.  Věc: zahnuté okurky, olomoucké tvarůžky, tuzemský rum, omezení střelných zbraní, zákaz kontroly dováženého polského masa do ČR a také se prý zvažuje zákaz nošení kapesních nožů a nožíků. Co bude dál, ví snad jenom oni. To jsou ty tak veledůležité problémy, kterými se evropský parlament zabývá, že jim nezbývá čas na řešené jiných, opravdu závažných problémů občanů Evropy.

Mezi ně patří např. neutuchající problém imigrace, potažmo problémy s těmi, kteří se již (v Německu) „zabydleli“. Dovolím si zabývat se jednou z velmi závažných věcí a tím je manželství mezi imigranty, kdy nevěstě je méně jak 18 let a ženich je starší 18 let. Problém je v tom, že do Německa se dostalo několik vdaných dívek mladších 18 let, přesněji podle německé statistiky k 31. 7. 2016 žilo v Německu 1 475 dětských nevěst, z toho bylo 361 dívek mladších 14 let. To ovšem není zdaleka všechno. Nejvyšší občanský a trestní soud v Německu, Spolkový soudní dvůr (Bundesgerichtshof, BGH), vydal rozhodnutí, že nový zákon, který zakazuje dětské sňatky, může být protiústavní, protože prý všechna manželství, včetně sňatků uzavřených podle práva šaría, jsou prý chráněna Ústavou (resp. německou obdobou Ústavy zvanou Grundgesetz-  Základní zákon). 

Toto rozhodnutí, které prakticky otevírá v Německu legalizaci dětských sňatků uzavřených podle práva šaría, je jedním z rostoucího počtu případů, kdy německé soudy – ať vědomě či nevědomě – tímto podporují vytvoření paralelního islámského právního systému v zemi. Další fakta a skutečnosti stran této záležitosti jsou k dispozici na https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecky-soud-podporil-detske-snatky-muslimu-chrani-je-pry-Ustava-Navic-otevrel-dvere-dalsimu-pronikani-sarije-do-nemeckeho-prava-573321.

Na co chci v této souvislosti však poukázat je fakt, že Evropská unie v tomto směru je naprosto nečinná, jakoby se jí tento problém ani netýkal. Ovšem na druhé straně se zabývá revizí kontroly přeshraničně dováženého masa z Polska do ČR, které je nakaženo nebezpečnou salmonelou. A nejen zabývá, EU dokonce zakazuje takovou kontrolu masa provádět přesto, že maso je nebo případně může být nakaženo salmonelou, která je lidskému zdraví škodlivá. Že se česká strana tomuto zákazu nepodvolila, je dobře. To je totiž jedna z mnohých „ptákovin“, kterou se Evropská unie, resp. její poslanci „usilovně“ zabývají!

Už méně, vlastně vůbec se však EU nezabývá výše uvedeným problémem v Německu, tj. manželstvím nezletilých dívek-imigrantek, jak je výše zmíněno. Tento problém jako by ani nebyl přesto, že se bezprostředně týká Německa, které spolu s Francií de facto ovládají a řídí EU. Nejde však jen o německý problém, jde také o reálné nebezpečí, že pokud německé soudy legalizují tato manželství imigrantských nezletilých dívek jako součást německé ústavy, dají  německé právo na roveň s právem šaría,  tento bezprecedentní krok jako problému se může chytit EU a ta pak může přenést tuto soudní úpravu na ostatní státy unie s tím, že to bude její rozhodnutí!

Nechci malovat čerta na zeď, ale při známé „psychopatické“ úrovni, resp. do nebe volajících myšlenkových schopnostech a možnostech poslanců EU by nebylo zas až tak nic zvláštního, že podobné paskvily by byly vyžadovány po ostatních státech EU, které přijaly imigranty. To se týká i těch států (ČR, Maďarsko, Polsko aj.), které nadále odmítají přijímat imigranty, nicméně ve kterých i přesto zcela jistě v menším počtu nějaké ty muslimy a vyznavače islámu jistě mají. Pokud by totiž takový (německý) zákon nabyl v Německu všeobecné platnosti, mohli by se také imigranti v jiných zemích EU v rámci lidských práv, rovnoprávnosti a (ne)diskriminace „mírumilovnou“(!) cestou po EU domáhat uplatnění tohoto zákona i v zemích mimo Německo. Dnes totiž nelze vyloučit, že EU po všech těch dosavadních zkušenostech může přijít s čímkoliv. Nevím, nakolik je to u nás aktuální, nicméně si myslím, že není od věci amni na škodu se těmito otázkami a záležitostmi včas a seriozně zabývat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo řídí Prahu?

Podle všeho byste měl vy, ale přijde vy, že je to spíš Hřib. Myslíte, že tu kumulaci funkcí zvládáte? Proč jste chtěl být primátor, když o vás není vůbec slyšet, za to o Hřibovi až moc? A stojíte za ním, co se týká toho, jak si jako náměstek pro dopravu vede? Vždyť je to jen chaos nebo nějaký skandá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Buráň: Darebák třeba i v taláru je pořád jen darebákem

17:17 Pavel Buráň: Darebák třeba i v taláru je pořád jen darebákem

Kolem soudců, státních zástupců, špiček policie a vůbec celé justice se v naší společnosti našlapuje…