Jiří Baťa: Hermanův „vlastenecký“ postoj - je otázkou, ke které vlasti

20.07.2021 11:14 | Komentář

Chtělo by se říct, že bývalý ministr vlády ČR Daniel Herman se „zase notně odkopal“, jak se mezi lidem českým říká. Byť to není zcela přesné vyjádření, protože Hermanovy počiny nelze parafrázovat, ale nazývat pravými jmény či pojmy.

Jiří Baťa: Hermanův „vlastenecký“ postoj - je otázkou, ke které vlasti
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Činy Daniela Hermana jsou totiž natolik závažného charakteru, že zlehčovat jejich charakter a význam by znamenalo víceméně s nimi souhlasit. Jakkoliv nelze vyloučit, že se najde nemálo lidí, kteří budou panu Hermanovi uznaně klepat na rameno za jeho činy, zvláště z řad jeho politické základny KDU-ČSL, na druhé straně díky silnému odporu a nesouhlasu je většina občanů republiky s jeho konáním zcela oprávněně krajně rozhořčena.

Oč tedy vlastně jde? Až na zmíněné výjimky jinak veřejností zcela nevážený pan Daniel Herman byl „svými milými krajany“ nedávno v SRN, přesněji Mnichově na sudetoněmeckém sjezdu, oceněn tím, že mu byla slavnostně předána Evropská cena Karla IV., která je rovněž nejvyšším vyznamenáním sudetských Němců. V děkovném projevu pak Herman označil cenu za podporu v budování přátelství mezi Němci a Čechy a v boření řady vzájemných předsudků. Jeho ocenění Sudetoněmeckým landsmančaftem není žádným překvapením, přesto jej z pohledu různých pohledů historie nelze považovat za korektní a oboustranně přijatelné. Předně, „vlastenec“ Herman toto ocenění obdržel od Sudetoněmeckého landsmančaftu, což nelze oficiálně považovat za celoněmecký vládní postoj vůči ČR, protože to by muselo vycházet z vlády SRN, nikoli pouze od jedné Spolkové republiky Bavorsko.

Odůvodnění, za které byl Daniel Herman oceněn Evropskou cenou Karla IV., tedy „za podporu v budování přátelství mezi Němci a Čechy a v boření řady vzájemných předsudků“, je irelevantní, rozhodně nemá jednoznačnou podporu většiny občanů České republiky. Hermanovo ocenění lze spíše považovat úspěch SL, kterému se díky B. Posseltovi podařilo skrze Hermana, Bělobrádka a další lidovecké falešné „vlastence“ navázat vlastizrádné kontakty s Českou republikou. O to se Herman nepochybně zasloužil, neboť v r. 2016 jako člen vlády., ale k jednání s SL vládou nepověřený ministr, na „vlastní pěst“, za peníze českých občanů jako první člen vlády ČR se oficiálně zúčastnil sjezdu Sudetoněmeckého landsmančaftu, ale také jiných vzájemných setkání a jednání, čímž se m.j. dopustil nejen porušení vládního protokolu, ale také zneužití pravomocí ministerstva zahraničí, čímž se dopustil trestného činu „Zneužití zastupování státu a mezinárodní organizace“ dle § 315 tr. zákoníku, neboť

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kritizujete přístup vlády k drogám

Zajímalo by mě, jak se díváte na to, jak stát toleruje alkohol, to je přeci taky droga a snadno dostupná. A v součtu je podle mě víc alkoholiků než drogově závislých a nikdo to neřeší. V TV dokonce běží reklamy na alkohol. To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Západní svět opustil demokracii

15:57 P. C. Roberts: Západní svět opustil demokracii

Kdysi se politické establishmenty zaměřovaly na to, aby ve volbách porazily svého protivníka/vyzývat…