Jiří Baťa: Pompeo pěje chválu na naši loajalitu k USA, ale k spokojenosti má daleko

19.08.2020 12:52 | Zprávy

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se velmi uspokojivě vyjádřil k submisivní politice a spolupráci ČR vůči USA a také NATO.

Jiří Baťa: Pompeo pěje chválu na naši loajalitu k USA, ale k spokojenosti má daleko
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Tolik chvály najednou, že se některým našim některým politikům dmuly prsa k prasknutí. S našimi představiteli Pompeo vedl řadu rozhovorů na velmi závažná témata hlavně s cílem donutit naše politky k souhlasu s politikou USA a jejich cílů. Lze se však oprávněně domnívat, že snahy Mr. Pompea došly pochopení jen u pravicových, prozápadně silně orientovaných politiků v čele s řiťolezcem Vystrčilem. Je také otázka, jakých informací z návštěvy Mr. Pompea se dostane veřejnosti, protože o objektivní a pravdivéinformovanosti, se nám občanům oficiálně dostává jen poskrovnu, pokud vůbec.

Jak vyplývá z informací o programu či tématech rozhovorů Mr. Pompea s našimi politiky, šlo především o taková témata, která lze programově považovat za ta hlavní, resp. nosná. Především to byly otázky kybernetické bezpečnosti, mobilních sítích páté generace (5G) a odpovědi na rostoucí vliv Ruska a Číny ve světě. V neposlední řadě také snaha prosadit primární americkou účast dokončení výstavby atomové elektrárny Dukovany. Všechny tyto tématické okruhy stojí nejen za pozornost, ale současně se také jeví jako velmi problematické a nebezpečné nejen pro občany, ale celý národ České republiky.

Není totiž pochyb o tom, že řada pravicových politiků prokáže příkladnou úroveň řiťolezectví a vlastizrádcovství, když budou oddaně, v hlubokém předklonu loajálně podporovat vše, co Mr. Pompeo bude po politické scéně požadovat. Tedy snad až na výjimky těch politiků, kteří mají ze zásady irelevantní, negativistické postoje a názory na samotného Mr. Pompea (potažmo politiku USA) a jeho misi v ČR. Tu totiž nelze vůbec považovat za misi přátelskou, ale misi, kdy se od našich předních politiků očekává (jistě ne bez „cukříčku“)) naprostá oddanost, poslušnost a (hlavně senátorská) loajalita „demokratické“ politice a také vojenským záměrům a zájmům USA v Evropě, resp. v samotné České republice.

Při velmi zběžném pohledu na zmíněnou tématiku rozhovorů Mr. Pompea si lze vytvořit obraz, který pro velkou část občanů bude či může být těžko stravitelný. Např.problematika kybernetické bezpečnosti je předkládána jako bezprecedentní obvinění Ruska ze zavedení hybridních tendencí (tzv. hybridní války), zneužívání kybertechniky pro různé účely, které jsou ze strany USA považovány za snahu o likvidaci svobody a demokracie jak v ČR, tak na úrovni EU. Objektivně řečeno, „na každém šprochu, pravdy trochu“, a nelze vyloučit, že Rusko tyto taktiky nepoužívá. Ano, používá, logicky a právem. Rozhodující je, za jakých okolností, jaký mají cíl, smysl a také význam. Všeobecně se totiž tvrdí, že Rusko je subjektem, který za pomoci hybridní války, vedenou kybernetickými prostředky, podrývá svobodu a demokracii v Evropě, vměšuje se údajně do voleb v USA, ale i jiných státech, zatímco USA a jejích satelitní spojenci, jsou dokonalí svatoušci, protože oni, rádoby příkladní demokraté, by se přece v žádném případě nesnížili k podobné aktivitě proti Rusku, potažmo Číně. Že je tomu naopak, o tom se jako vždy účelově mlčí, aby o to více vynikla proradnost Ruska v ohrožování kybernetické bezpečnosti USA, Evropy a států EU, jak to zmínil Pompeo.

Co je však kybernetická bezpečnost? Je to opatření, kterým má být zajištěna bezpečnost všeobecné bezdrátové komunikace, které má s ppřibývajícím technickým pokrokem stále větší možnosti zneužitelnosti, zranitelnosti a napadnutelnosti. Otázka však je, zda potřebné a mezinárodně ukotvené bezpečnostní opatření je uplatňováno stejně objektivě a férově americkou stranou, jako ruskou a čínskou? Nebo v ní mají více práv americké bezpečnostní (spíše mocenské) zájmy na úkor Ruska? Jde opravdu o nebezpečí, nebo je to jen snaha někoho obvinit, pošpinit jeho obraz, vytvářet kolem něj nepřítelskou atmosféru, obraz uchvaitelského, bezohledného padoucha, který se snaží „všechny ty dobré úmysly“ USA a NATO jen poškozovat, destabilizovat, vytvářet zdroj napětí, na které pak musí „ohrožené“ USA a jejich spojenci „adekvátně“ reagovat? Má si občan ČR vytvořit iluzi, nedej bože přesvědčení, že naši „američtí přátelé“ jsou těmi, kteří jsou (nejen) v oblasti kybernetické bezpečnosti ohrožováni Ruskem? Má si český občan skutečně myslet, že USA, CIA, NATO se z hlediska kybernetické bezpečnosti o Rusko vůbec nezajímají, že snad oni ruskou kybernetickou bezpečnost neohrožuji? Myslí si Mr. Pompeo spolu s některými českými (naivními) politiky, že občané ČR jsou až tak tupí a natvrdlí, že nevidí špinavost a falešnost americké politiky?

S kybernetickou bezpečností jdou, kromě pozitivních efektů také velmi závažnější, nebezpečnější skutečnosti a důsledky. Tím nebezpečím jsou sítě systému 5G, který Mr. Pompeo neopomněl při své návštěvě ČR zmínit. Systém, který se sice jeví jako technicky velmi progresivní záležitost, má oficiálně mj. za cíl zkvalitnit a zdokonalit různá elektronická a průmyslová technická zařízení, jejich funkčnost, rozsah použítí, avšak na druhé stráně jsou negativní následky či důsledky systému 5G technologie tabuizovány což znamená, že vedle pozitivních efektů v případě realizace systému 5G. že ze stejného zdroje vznikají pro lidstvo velmi nebezpečné následky. O co tedy jde?

5G tedy „pátá generace" je vysoce účinná bezdrátová mobilní telekomunikace, která např. slibuje 100x rychlejší bezdrátové připojení k Internetu, vysokou kvalitu funkčnosti mabilních telefonů atd. 5G funguje ve frekvenčních pásmech 600-700 Mhz (což je frekvence bývalé DVT-TV), 3-5 Ghz, 20-100GHz (fraktální antény, fázová pole). Zejména vyšší frekvence mají schopnost překonávat krátké vzdáleností, proto je v souvislosti se zavedením 5G snaha každých 20 až 100 metrů umístit tisíce malých antén, které budou umísťovány na budovách, pouličních lampách, semaforech, ale i na obchodních a sportovní centrech, na veřejných budovách (školy, úřady, hotely atd.) které budou vyzařovat vysokofrekvenční záření podobné mikrovlnné troubě. Z toho důvodu má být na oběžnou dráhu, cca ve výšce 60 km nad Zemí, vypuštěno tisíce satelitních vysilačů (celkem cca 52 tisíc). 5G je či bude nezbytný pro tzv. bezdrátový "Internet věcí", který pak může propojit všechny inteligentní spotřebiče, např. polštář na kterém člověk spí, na kterém může změřit, jak se dotyčný člověk ve spánku cítí a současně bude do něj vysílat nenápadnou, nebezpečnou radiaci.

Systém 5G bude provádět nežádoucí, protiprávní, lidskou svobodu porušující a omezující sběr osobních dat lidí v soukromí jejich domova, notabene bez jejich svolení, přičemž by tato data měly být (rovněž protiprávně, bez jejich svolení) „prodávány“ třetím stranám! Technologie 5G pracuje ve stejném spektru frekvencí jako ADT ( "Active Denial Technology"), což je vojenský zbraňový systém používaný (jistými „demokratickými“ armádami) údajně pro kontrolu davu (lidí). Z uvedeného zcela jednoznačně vyplývá, že nejde vůbec o lživě proklamovanou humánní technologii, ale velmi nebezpečné vojenské zařízení, které má za cíl totální podmanění, ovlivňování a ovládání činnosti a života lidí.

Není tedy od věci občany důrazně varovat před následky systému 5G a vyzvat je k vyjádření zásadního nesouhlasu a bojkotu zavedení tohoto systému v ČR, pokud chceme zachránit naše potomky před totální degradací mysli a života vůbec!

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Co tak najednou?

Proč jste z vlády, navíc tak narychlo vyhodil Bartoše? Tehdy jste tvrdil, že je to kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení. Nyní ji ale chválíte. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Zavedení eura

11:24 Jiří Paroubek: Zavedení eura

Zavedení eura je opravdu třeskuté téma. Politicky třeskuté, společensky třeskuté a také sociálně výb…