Zastavme se u jednoho příkladu za všechny. Trump svým prvním prezidentským dekretem zakázal na 90 dní vstup do USA občanům 7 zemí Blízkého východu – Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Súdánu a Sýrie. Jde většinou o tzv. rozpadlé státy (failed states), kde v důsledku cizích intervencí a následných bojů se rozpadly státní struktury, země ovládají islamistické gangy a zajištění bezpečnostních požadavků, které USA ve své vízové politice vyžadují, je zcela nemožné. Íránský teokratický režim byl pro svůj radikální protiamerický postoj a podporu terorismu vystaven rozsáhlým americkým sankcím od roku 1979. Proto chce Trump standardní imigrační procedury u těchto zemí změnit. Opatření připravila již Obamova vláda, ale nestihla jej zavést.
Udělal-li to však Trump, je to podle pokrokářů zločin. Jednotná globální protitrumpovská fronta celý problém prezentovala tak, jako by Trump zakázal imigraci do USA jako takovou. Všude se demonstrovalo a obhajovala migrace a její přínos pro vznik a existenci USA, přestože kromě zmíněných rizikových rozpadlých zemí žádná jiná omezení imigrace zavedena nebyla.
Současně následovala poplašná zpráva, že Trump prý tímto dekretem zakázal muslimskou imigraci do USA. Rasismus a xenofobie – šíleli hlasatelé „dobra“. Muslimských zemí jsou však desítky a žádná omezení z důvodu náboženství se jich netýkají. Když tyto pomluvy přestaly zabírat, zjistili jsme ze zpravodajství našich médií, že Sillicon Valley je totálně závislé na somálských a libyjských programátorech a jejich tříměsíční absence v důsledku Trumpova dekretu bude mít pro technologické firmy fatální důsledky. Nic se však nestalo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV