Z Číny a Evropy
V roce 1958 vyhlásil tehdejší předseda KS Číny Mao Ce-tung kampaň nazvanou „Velký skok vpřed“, jejímž cílem bylo pomocí radikálních politických a ekonomických opatření rychle zvýšit průmyslovou výrobu tak, aby Čína během 15 let vybudovala komunismus a stala světovou velmocí.
V rámci této politiky byly stamilióny Číňanů nuceny po celé zemi stavět primitivní malé vysoké pece a snažit se v nich vyrábět železo a ocel, protože právě masivní zvýšení jejich produkce mělo zemi katapultovat mezi velmoci. Výsledkem extrémního strádání uvaleného na obyvatele Číny byla nesmyslná produkce nekvalitního kovu, vyčerpání sil a zdrojů země a nakonec obrovský hladomor, jemuž podlehly desítky miliónů lidí. Prostě katastrofa.
Evropské orgány letos definitivně uzákonily cíl zakázat od roku 2035 výrobu spalovacích motorů v Evropské unii v bizarní snaze způsobit touto cestou ochlazení globálního klimatu. Společenské a ekonomické dopady této voluntaristické politiky jsou pro její tvůrce druhotné. Stejně tak evropské orgány letos rozhodly, že do roku 2050 mají ze stejných důvodů všechny budovy v EU bezemisní a tudíž musí být v nejbližších letech povinně milióny z nich zatepleny. Způsob provedení, náklady ani důsledky nikdo neřeší.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV