Karol Hrádela: Není nepřítelem každý, kdo má na něco odlišný názor

27.01.2019 7:35 | Zprávy

Ústavní soud se nepřímo zastal Martina Bursíka, jak vyplývá z jeho tiskové zprávy. Zákon by měl platit pro všechny stejně. V té souvislosti mne zajímá, proč se stále bavíme o Bursíkovi, Kalouskovi a spol.

Karol Hrádela: Není nepřítelem každý, kdo má na něco odlišný názor
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

Nejdřív se na Hradčanské náměstí ohlásila akce na podporu čínské návštěvy. Asi by měl magistrát zveřejnit, kdo první ohlásil akci a s jakým obsahem. Ohlášené akce nesmí být rušeny bez zákonného důvodu. Pokud by chtěl Bursík pořádat akci s diametrálně odlišným obsahem na místě, kde již dříve byla ohlášená jiná akce, zasáhl by zřejmě do práv jiných. Ti však proti opatřením policie neprotestovali. Pravděpodobně i pro to, že viděli, že se chystá protiprávní narušení jejich akce, a tak souhlasili se svým omezením, aby zabránili narušení veřejného pořádku osobami, které si chtějí osvojovat právo konat, co je podle nich správné, bez ohledu na práva jiných. Původní ohlašovatelé měli plné právo očekávat, že magastrát z úřední povinnosti zakáže vše, co by narušovalo jejich akci.

Pokud je mi známo, v žádném denním tisku nikdo nezkoumal, kdo první ohlásil akci na Hradčanském náměstí a zda náhodou se nechystalo ze strany některých „demokratů“ narušení práv původních ohlašovatelů. O tomto problém u jsem psal na facebooku ve svém příspěvku ihned po akci, na který reagoval představitel České televize. Jeho názory jsem takto zhodnotil.

„Uveďme si moji kritiku České televize na příkladu a posuďme postup České televize dle zákona. Dnes je na webu České televize umístěn článek „Čínské dozvuky. Bursík chystá žalobu za blokovanou demonstraci.“ V tomto článku se tvrdí: „Desítka organizací chtěla minulé úterý během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga protestovat proti porušování lidských práv v Číně. Pro demonstraci si zamluvili Hradčanské náměstí. Policie ale náměstí pro chodce i vozidla z bezpečnostních důvodů uzavřela a demonstranty na něj těžkooděnci nevpustili.“

Nevadí mi, že jsou lidé, co kritizují čínskou politiku, co proti ní chtějí protestovat atd. Každý má právo na svůj názor a každý je oprávněn se vyjádřit a dokonce i protestovat proti tomu, s čím nesouhlasí. Pokud by všichni či drtivá většina se vším souhlasili, bylo by něco špatně. Právo jednoho však končí u práv jiného. Zneužívat svých práv v demokratické společnosti je logicky zakázané. Stát musí chránit práva všech a ne jen malé skupinky osob.

Nechci posuzovat, zda tvrzení České televize o tom, že si demonstranti „zamluvili“ Hradčanské náměstí, je pravda či lež. V každém případě mu však jako advokát mírně řečeno nerozumím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

K čemu ta pomoc Ukrajině je?

Netvrdím, že má pomoc skončit, ale válka ano. A co třeba ČR nebo Evropa dosud udělala pro její ukončení? Nebo to se sází jen na to, že budeme Ukrajinu vyzbrojovat a ta Rusko vojensky porazí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Spolek Chamurappi vydal výzvu uchazečům o zvolení do sněmovny

13:57 Zdeněk Jemelík: Spolek Chamurappi vydal výzvu uchazečům o zvolení do sněmovny

Spolek Chamurappi z.s. vydal dne 24. dubna 2025 Výzvu uchazečům o zvolení do Poslanecké sněmovny v r…