Ladislav Kašuka: Jsou ateisté v ohrožení a měli by se začít bát?!

26.12.2014 7:30 | Zprávy

Ačkoli, se to zdá být v dnešní době průmyslových robotů, moderní medicíny a letů do vesmíru šílené, nebo úplně nemožné, na světě stoupá počet zemí, ve kterých je ateismus považován za něco zkaženého a zlého, je potlačován, zakazován, nebo dokonce trestán smrtí!

Ladislav Kašuka: Jsou ateisté v ohrožení a měli by se začít bát?!
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Do největších extrémů tato tendence potlačovat ateismus jako hrozbu zachází samozřejmě v islámských zemích a přitom se nejedná jen o nějaké „banánové republiky“, které nemají žádný význam, ale třeba o takového spojence USA, jako je Saudská Arábie, nebo dokonce člena NATO a horkého uchazeče o členství v EU Turecko, kde je ateismus podle vrcholných představitelů této země rovný terorismu!

Muslimové v těchto zemích jsou vychováváni k nesnášenlivosti k jiným náboženstvím a přímo k nenávisti vůči ateistům, kteří jsou v jejich očích něco jako vyslanci samotného ďábla a jejichž zabití není ničím špatným, ale naopak činem zasluhujícím uznání. Bruselští vládci Evropské unie si tedy vůbec neuvědomují, co činí, když hodlají masově přijímat imigranty z islámských zemí vychované v tomto duchu nenávisti a nesnášenlivosti.

Bohužel ke všem těm špatným zprávám pro všechny lidi, kteří místo tomu, co nikdy nikdo neviděl, věří vědě a Darwinově teorii evoluce druhů, musím přidat ještě jednu špatnou zprávu, kterou je to, že ateisté začínají mít v posledních letech problémy (byť naštěstí zdaleka ne smrtelné) i v některých evropských zemích, jako je třeba silně katolické Španělsko, nebo Polsko a v některých případech nejsou k ateistům tak úplně vstřícní ani v pravoslavném Rusku. Veřejná propagace ateismu se tedy i v některých křesťanských zemích setkává s nedůvěrou a nepochopením ze strany věřících a stále častěji také s problémy ze strany státních orgánů a církví.

Česká republika se v počtu ateistů celkově řadí na třetí místo, za Čínu a Japonsko (Čína – 47% - Japonsko – 31% - ČR – 30%). V neislámské části světa (hlavně v Evropě a v Austrálii) je naštěstí také velké procento lidí sice věřících, ale tzv. bez vyznání, kteří osobně věří v nějakého boha, nebo vyšší sílu, ale nejsou členy žádné církve, která by je učila nenávisti, nebo nesnášenlivosti k jiným náboženstvím, nebo ateistům. Těchto rozumných věřících, kteří vlastně nejvíce ze všech žijí podle přikázání v lásce a smířlivosti k druhým, je v těchto zemích okolo 40%.

Největším nebezpečím pro ateisty, ale i nemuslimské věřící v Evropě tedy v současnosti zůstává migrace muslimských přistěhovalců, kterou zemím Evropské unie vnucuje EK (evropská komise) z Bruselu a kterou členské státy poté, co jimi byla podepsána Lisabonská smlouva, nemohou dost dobře odmítnout. Máme se tedy opravdu všichni a v první řadě ateisté, začít pomalu bát ve svých vlastních zemích o své zdraví a životy svých bližních a dětí, nebo s tím začneme něco dělat a zastavíme to šílenství, dokud je ještě čas?!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Uděláte tentokrát něco nebo budete zase jen přihlížet?

Máte vysvětlení, proč opět před vánoci roste cena másla? Nepřipomíná vám to scénář z loňského roku, kdy taky před vánoci rostly ceny másla, cukru, vajec? Je to podle vás v pořádku a odůvodněné? Kdo za navýšením stojí a nemyslíte, že byste s tím konečně něco měli dělat? Netvrdím, že máte nabourávat s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Timur Barotov: Vyplatí se byty v Praze? Pravidlo 4 % napoví

15:57 Timur Barotov: Vyplatí se byty v Praze? Pravidlo 4 % napoví

"Investice do bytů v Praze může být i nadále velmi zajímavá, ale rizika se obecně podceňují. V našem…