Lukáš Jadrný: Příští rok na jaře se budou dít velké věci. Může to dopadnout jakkoli!

01.12.2016 20:04 | Zprávy

Marine Le Pen, dáma, která děsí (snad jen) bruselské papaláše, si vysloužila protivníka na míru ušitého a „zemi galského kohouta“ čeká velmi originální zápas o prezidentský post, po kterém budou v Evropě zaručeně „praskat ledy“.

Lukáš Jadrný: Příští rok na jaře se budou dít velké věci. Může to dopadnout jakkoli!
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Neschopný politický establishmentnapříč Evropou prožívá těžké časy vždy, když díky demokratickému hlasování promluví hlas lidu. Poláci si po osmi letech vlády liberálů zvolili silně konzervativní vládu Beaty Szydlové (Právo a spravedlnost), Maďaři mají Viktora Orbána, Britové odchází z Evropské unie, Američané zvolili prezidentem Donalda Trumpa, Rakušané budou mít od příštího týdne Norberta Hofera (prezidentský kandidát Svobodné strany). Rok 2016 vejde do dějin jako rok naděje a odporu vůči novým totalitním tendencím, které představuje politická korektnost a evropský socialisticko-lidovecký establishment.

Tedy vejde takto do dějin v případě, že se těm, ve kterých naději vidíme, podaří přetavit slova v činy a nastavit nový směr pro západní civilizaci. V případě, že zvítězí neomarxisté a minimálně západní Evropa bude „pokojně“ předána muslimům a novým „majitelům“ práva a pořádku, bude se na výše jmenované události vzpomínat jako na „poslední vzpouru svobodomyslných tradicionalistů“. Ale i na to budou třeba naši potomci hrdí (i když potají). Tak neházejme flintu do žita.

Politolog Petr Robejšek nedávno správně podotkl, že sociálně-demokratická levice už nemá co nabídnout, protože základní požadavky pro moderní společnost vydobyla již dávno (pracovní doba, odbory, zrovnoprávnění žen, právní ochrana zaměstnanců atd.), většinou na konci 19. a na začátku 20. století. Nyní hájí zájmy menšin, vymýšlí nesmyslné experimenty, stará se o broučky a kytičky a zastřešuje znuděné filozofující intelektuály.

Proto postupně mizí z politické scény, nebo se snaží transformovat v protestní spolky, jako třeba řecká koalice Syriza. Nemusela být ani tak dlouho u moci, aby lidem ukázala, že je to banda nekompetentních žvanilů - v průzkumech se nyní pohybuje kolem 20%, zatímco řecká pravice by se se ziskem až 35% vrátila na výsluní. To jen pro zajímavost. Média to nesledují, ale je to výborná ukázka bezradnosti levičáků a prozření lidí. Proto věřím, že zdravý rozum nakonec vždy zvítězí nad ideologií.

Francie dala světu líbivé ideologické směry. Je na to patřičně hrdá, zejména pak na odkaz revoluce roku 1789. Volnost, rovnost, bratrství. Barikády, revoluční spolky, umělci oddaní vznešeným politickým cílům. Existují země tradičně konzervativní, jako je Anglie či Polsko. Existují země tradičně liberální a k těm se vedle Švédska jednoznačně řadí Francie. Z historického a kulturního hlediska je to pochopitelné. Málokde tak často tekla krev pro „svobodu a rovnost“. Jenže poslední roky ukázaly, že koncepce liberální, multikulturní společnosti, není žádná výhra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Kampaň

Dobrý den, možná se pletu, ale neutrácí za kampaň ze všeho nejvíc právě vaše hnutí? Možná by nebylo na škodu, kdyby se limit pro politickou kampaň snížil - co vy na to? Třeba byste jako politici pak víc makali a nespoléhali na to, že pak uděláte kampaň - nic osobního, zrovna vás je vidět docela dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Dobře, nebo špatně?

15:26 Ivo Strejček: Dobře, nebo špatně?

Těch deset dní mezi 10. a 20. únorem 2025 si dobře zapamatujme. Událo se v něm několik zlomových udá…