Očkování proti onemocnění SARS 2 Covid-19 je v plném běhu a je pravdou, že přineslo výsledky. Ty lze vidět statisticky i fakticky. Ubývá nakažených i zemřelých. Naše země i celá Evropa mohou "rozvolňovat" a opět se nadechnout.
Sám vidím v domově pro seniory, kde lékařsky pomáhám, jak onemocnělých ubylo, samozřejmě nejen v důsledku očkování ale i promořenosti. Mimochodem promořenost je slovo, které bylo donedávna "zakázáno" a přitom je zřejmé, že tvorba vlastních protilátek je základním pilířem boje pro infekčním chorobám a počet těch, co onemocnění Covid-19 v ČR prodělali, je s velkou pravděpodobností daleko vyšší, než udává přiznaný počet onemocnělých (ke dnešnímu dni necelý milión sedm set tisíc lidí).
Já sám jsem coby lékař očkován a svým pacientům očkování proti Covid-19 radím. Je třeba říci, že jen výjimečně je toto očkování kontraindikováno a pacienti i společnost z očkování profitují. Ale je také pravdou, že reálná (myšleno odborně zdravotnicky, nikoliv sociálně) potřeba být očkován pro Covid-19 se s klesajícím věkem snižuje. Z dat MZ ČR vyplývá, že ke konci března t.r. byly v ČR zaznamenáno jen dvě úmrtí ve věkové skupině 0-14 let a jen tři ve věkové skupině 15-24 let. Naopak procento z celkového počtu úmrtí ve věkové skupině 65+ bylo ke konci února 2021 uváděno 91,3 %. Avšak ve skupině 55-64 let 6,2 % a nižší věkové skupiny jen jedno a méně procenta.
Dá se tedy tvrdit, že děti a mládež sice mohou onemocnět, ale v naprosto minimálních počtech s těžším nebo smrtelným průběhem. Naopak rizika očkování u dětí a mládeže jsou jistě řádově vyšší. EMA (Evropská medicínská agentura) také povolila očkování dětí ve věkové skupině 12-16 let s tím, že je na každém členském státu koho a kdy bude očkovat. Rizika dle EMA i výrobců nejsou u dětí vyšší než u dospělých, nicméně jsou realitou. Jsou ale s rostoucím věkem vyvážena výrazně nižším rizikem těžkého až smrtelného průběhu.
Někteří odborníci namítají, že děti a mládež mohou být přenašeči viru Covid-19, aniž by u nich onemocnění propuklo. To je jistě pravda, ale to mohou být i všichni očkovaní. Navíc, jestliže se podaří věkovou skupinu 55+ proočkovat ve velké míře, čehož lze, při zachování dobrovolnosti a zároveň díky správné propagaci očkování, dosáhnout, je zcela legitimní otázka, kdo pak bude skutečně neočkovaným dítětem, studentem či mládežníkem ohrožen? Takřka nikdo... Rizika očkování u dětí, dle mého názoru, tak převažují nad benefity tohoto očkování, a to i když výrobci vakcín testují nyní své produkty na dětech s dobrými výsledky. Přirozeně až teprve v praxi miliónů očkovaných lze vidět skutečná rizika, a to nejen v případě alergických reakcí…
Rozhodnutí očkovat děti mezi 12. a 16. rokem je do jisté míry také v rozporu s doporučením Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), které uvedlo, že „při rozhodování o rozšíření vakcinace proti Covidu-19 na méně rizikové skupiny je třeba pečlivě zvážit otázky týkající se rovnosti a dostupnosti vakcín“. Má se na mysli skutečnost, že v Evropě je zájem proočkovat celou společnost a řada rozvojových zemí nemá naočkováno ani 2 % populace.
Prosím zamysleme se nad tím a nenechme se manipulovat farmaceutickými lobby nebo různými dalšími "manipulátory", kteří nás nutí k očkování všech a všude...Je skutečně nezbytné proočkovat většinu společnosti, bez ohledu na její vznikající přirozenou imunitu, tedy včetně dětí?
MUDr. Marek Zeman, MBA
Autor je internista, primář a zároveň všeobecný praktický lékař, je předsedou spolku „Za zdraví, z.s.“ a odborným garantem hnutí Trikolóra, Svobodní a Soukromníci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV