Martin Jan Stránský: Konec ústavy – začátek diktatury

15.02.2021 19:51 | Zprávy

Dnes 15. 2. našim voleným zástupcům (tedy nám samotným) v parlamentu odebrala moc ve státě menšinová vláda.

Martin Jan Stránský: Konec ústavy – začátek diktatury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Jan Stránský

Babišova vláda vyhlásila stav nouze v rozporu s naší ústavou, jak dotvrzují svědectví ústavních právníků a Advokátní komory ČR (Winter, Kysela).

Před rokem jsme my, občané, předali prostřednictvím naší parlamentní reprezentace téměř absolutní moc nad naší svobodou pohybu a podnikání stávající vládě. Ze strachu z koronaviru byl vyhlášen „stav nouze“.

Tento stav minulý týden naše parlamentní reprezentace ukončila, na základě devastujících dopadů neschopného, arogantního a chaotického vystupování vlády ignorantů, kteří nevidí rozdíl mezi laboratoří, vlastní zemí a jejími obyvateli. Hlavním jejich krédem se stalo „zničit virus a trestat“!

Místo toho, aby vláda respektovala hlas lidu a ústavu země, prohlásila, že jeden nouzový stav sice skončil, ale na žádost hejtmanů začne „další“, který s tím prvním vlastně právně nemá nic společného.

Tímto krokem se parlamentní reprezentace i ústava vyhazuje z okna a začíná jedna z nejtemnějších kapitol našich moderních dějin.

Nad naší zemí přebírá veškerou moc banda nabubřelých, bezradných post-bolševických buranů.

Doufejme, že žaloby, které jsou na tento krok podány u Ústavního soudu, budou úspěšné, a že občané této země udělají vše pro to, aby brzy skončila tato vláda v kalamitním stavu i její premiér, který naši zem a naše životy řídí jako vlastní podnik.

Za časopis Přítomnost vydavatel Martin Jan Stránský

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Volný byl položen dotaz

Naše životní úroveň a mzdy

Fialově tvrzení, že budeme mít v dohledné době mzdy jako v Německu snad nevěří nikdo, maximálně tak on sám, i když i o tom pochybuju. Můj na vás ale zní, proč tomu tak je? Proč je u nás životní úroveň nižší a stejně tak i platy? Přitom co se týká cen, tak ty jsou u nás mnohdy vyšší nebo srovnatelné ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Mimořádně neklidný adventní čas

15:49 Jiří Weigl: Mimořádně neklidný adventní čas

Pondělní glosa Jiřího Weigla