Michael Rada: Rekordní státní přebytek? To bude drahé

07.01.2017 11:06 | Zprávy

Stejně jako pro všechny podnikatele, bude jistě i pro stát rekordní přebytek státního rozpočtu velkým problémem. Nedivil bych se, kdyby to byl právě on, kdo oslabí vládu natolik, že politici nebudou chodit mezi lidi a budou jim vzkazy posílat jen přes media.

Michael Rada: Rekordní státní přebytek? To bude drahé
Foto: Archiv Michaela Rady
Popisek: Michael Rada

Jste-li zaměstnanci, možná že se Vám můj úvod nelíbí, či dokonce je Vám nesrozumitelným, protože, stejně jako já, ještě před pěti lety, si říkáte, co může být špatného na tom vydělávat víc?

Já bych tuto myšlenku před pěti lety také považoval za scestnou, ovšem jen do doby, kdy se mi podařilo se postavit vlastní zásluhou na vlastní nohy a začít pracovat, jak se říká na sebe. A protože mým nástrojem je hlavně má hlava, nápady a jejich realizace, byly zisky příjemně vysoké, a náklady téměř žádné, snad jen benzín a pracovní oděvy, boty a rukavice, kterých jsem proděravěl za ok více, než za předchozích dvacet let v pozici zaměstnance.

A jak se blížil konec roku, měl jsem radost, že se mi podaří předčasně splatit hypotéku na byt.

Daně jsem jako měsíční dobrovolný plátce odváděl pravidelně, stejně jako si platil sociální a zdravotní v objemu dvojnásobném než minimálním.

Jaké však bylo mé překvapení, když jsem se v březnu od účetní společnosti dozvěděl, že na sociálním a zdravotním mám doplatit částku vyšší než ta, kterou jsem uspořil.

JAK TO?

VŽDYŤ JSEM NEBYL ANI DEN NEMOCEN. Neměl jsem ani den dovolené. Všechnu práci jsem udělal a zastal sám a když jsem si objednal pomoc, bylo to řádně na smlouvu?

Otazníků bylo mnoho, odpověď jen jedna.

ZAPLATIT SE TO MUSÍ.

A takto natvrdo jsem se dozvěděl, jak funguje TRŽNÍ MODERNÍ EKONOMIKA.

Princip je jednoduchý. Vyděláváš proto, abys utrácel. Nebudeš-li potrestá tě stát za tvůj úspěch a nezajímá ho, k čemu a na co měly být úspory použity.

Na rozdíl od státu, já nedostal 90% uspořené částky z cizích zdrojů ve formě dotací.

Každou korunu jsem si musel odpracovat.

Jak to tedy bude? Dostane stát stejnou pokutu, kterou ukládá za spěch lidem, kteří vlastní prací, dokáží vydělat více, než dokáží utratit.

Ne všichni cítí potřebu odlévat do čapích hnízd. Ne všichni mají potřebu plakat, že i přes historicky nejvyšší dotace do vlastního podnikání, jsou na tom hůře než kdykoli jindy. Ne všichni hovoří o transparentnosti z některého ze svých ostrovů, na nichž kromě chatky, mají i nezdaněné prostředky.

Někteří by rádi, peníze které vydělají vlastní, poctivou prací, nechali na později, na horší časy, na jindy, na něco jiného, ovšem nechtějí být za to trestáni.

Dne 4.1.2016, tedy pouhé dva měsíce po spuštění EET, oznámil pan Babiš, že o tvorbě „Přestupového webu“ nevěděl, a chce ho zrušit, protože je zneužíván.

Na závěr jen malý dotaz, od neekonoma.

Má-li Český stát přebytek, znamená to, že nemá žádné dluhy????

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Brandtner: Další podpásovka v „kauze Ševčík“

14:08 Petr Brandtner: Další podpásovka v „kauze Ševčík“

Pondělní Seznam Zprávy přinesly další z řady článků týkajících se osoby a osudu doc. Miroslava Ševčí…