Michal Horák: Nedovedu si představit, že naší zem zaplaví imigranti ze Sýrie

05.01.2015 13:16 | Zprávy

Je nový rok, už vlastně pátý den a je ještě brzo na rekapitulaci roku 2014. Nicméně přinesl řadu událostí, které nás mohou naplnit optimismem (zlepšení hospodářského stavu), ale také pesimismem (zhoršení situace v blízkém zahraničí).

Michal Horák: Nedovedu si představit, že naší zem zaplaví imigranti ze Sýrie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti přijetí uprchlíků ze Sýrie

Prostě nikdy to nebude jen pozitivní. Ale jsou ještě jiné věci, které nás mohou naplňovat obavou a to je například postoj k otázce imigrantů, kdy se dokonce záležitost dostává na úroveň přidělování jakýchsi kvót pro jednotlivé Evropské země. Někteří naši politici na to pohlížejí dosti benevolentně a dokonce zdůrazňují pocit naší odpovědnosti a chtějí opět rozhodovat "o nás bez nás", jak jsme byli zvyklí z dob komunismu. Například výroky o tom, že "nějací poslanci z horní dolní" do toho nemají co mluvit jsou opravdu tristní.

Žijeme v naší zemi a máme obecný problém s přírůstkem obyvatelstva, kde jak se domnívám zásadním je v ekonomická nejistota mladé populace a svým způsobem také změna životních hodnot a nulová propagace klasické rodiny. Řešit tento problém imigrací je možné, ale měla by to být imigrace, která je nám etnicky blízká ( Polsko, Ukrajina, Rusko, Slovensko,) a nebo kulturně blízká (Rakousko, Italie, Francie, Německo a pod.). Nedovedu si představit, že naší zem zaplaví například 10 000 imigrantů ze Syrie (budou to syrští křesťané, kurdové, sunnité, šítové ??!!). Na každých 100 Čechů připadne 1 imigrant a většinou to budou děti a mladí lidé v reprodukčním věku. A nikdo nezaručí, že nebudou infiltrováni potencionálními teroristy.Taková masa lidí povede nutně i k jejich združování a tím pádem ke konzervaci jejich kultury na našem území a z toho mohou bezpochyby vznikat v budoucnosti ohniska problémů (viz Francie, Anglie, Dánsko, Švédsko, Německo). Je pravděpodobně nemožné aby Česká republika vstřebala takový nápor kulturně cizího elementu. Máme naopak zkušenost, že jsme schopni přijmout například lidi z Ukrajiny, či z Ruska a tito lidé přejímají postupně náš jazyk, naše kulturní prostředí a až na okrajové i když vážné jevy (bezpečnost a kriminalita) se stávají našimi standardními spoluobčany.

Proto si myslím, že především by se o ty strádající lidi, kteří opouštějí své země měli postarat především Ti, na jejichž bedrech a odpovědnosti tato skutečnost leží. Jsou to především bývalé koloniální mocnosti (Anglie a Francie) a pak také mocnosti odpovědné za hroznou vojenskou, společenskou a materiální destabilitu takových zemí jako je Irák, Lybie, Syrie, Afghanistan a podobně. Právě v těchto zemích by měla být ze strany odpovědných projevena zásadní snaha o stabilizaci a vytvoření takových podmínek aby lidé odtud nemuseli utíkat s pocitem, že zachraňují holé životy.

Rozhodně si nepřeji, aby v našich městech se mluvilo arabsky (případně arabská francouzština), protože už nyní mi vadí s výhradou jak uvedeno výše, že často slyším ruštinu (a to nám jsou Ukrajinci a Rusové etnicky blízcí - jsou to povětšinou Slované).

Jestliže si někteří naši političtí představitelé myslí, že je normální zničit promixováním rozdílných etnik a kultur naší kulturu a potlačit naše etnikum, tak by měli sbalit kufry a opustit politiku. Především by měla být hájena ta skutečnost, že na území Českého státu žijí a budou se dále rozvíjet Češi a případně ti, kteří jsou schopní a ochotní naši kuluru a jazyk přijmout za své. A kolik takových lidí Česko přijme a jaké kulturní povahy by mělo být předmětem referenda, protože se jedná o mimořádně závažnou (výsostnou) skutečnost pro naší budoucnost a výsledek takového referenda by měl být zakotven v ústavě. Proti tomu byla otázka amerického radaru jen chabým odvarem.

Takže v tomto případě, třebaže se řadou jeho výroků nesouhlasím musím dát za pravdu exprezidentovi Klausovi, který se k této skutečnosti vyjádřil. Toto jsou věci, které nám nikdo nemůže ani nesmí v rámci takového uskupení jako je EÚ nařizovat a pokud na tom bude trvat, je to jeden z nejvážnějších důvodů pro vystoupení z tohoto svazku (ačkoliv jinak jsem jeho podporovatel). A ten politik nebo ti politikové, kteří se toto budou snažit nějakou kličkou mimo referendum obejít budou skuteční vlastizrádci na úrovni těch, ktedří podepisovali v roce 1968 zvací dopis!!!!! Česká země nepatří žádnému poslancovi, senátorovi, ministrům , předsedovi vlády a prezidentovi, patří Českému lidu a o takto závažných otázkách musí rozhodnout Český lid!!!!!!!!!!!!!!!!!

MICHAL HORÁK

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Uděláte tentokrát něco nebo budete zase jen přihlížet?

Máte vysvětlení, proč opět před vánoci roste cena másla? Nepřipomíná vám to scénář z loňského roku, kdy taky před vánoci rostly ceny másla, cukru, vajec? Je to podle vás v pořádku a odůvodněné? Kdo za navýšením stojí a nemyslíte, že byste s tím konečně něco měli dělat? Netvrdím, že máte nabourávat s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Bude premiér Fiala zbaven funkce premiéra ze zákonných důvodů pro nezpůsobilost?

20:16 Vladimír Ustyanovič: Bude premiér Fiala zbaven funkce premiéra ze zákonných důvodů pro nezpůsobilost?

Osobité komentování politického dění od Vladimíra Ustyanoviče.