Šlo ale jen o krátkodobé vzedmutí, po kterém následovala jízda z kopce. Po třech prohraných zemských volbách se sociální demokraté zamýšlejí, jak ze šlamastyky ven, Postillon líčí, jak Schulz „obtelefonovává Brusel“.
Poslední ujištění „seshora“ – Schulz co nejdříve přestane mluvit nekonkrétně o sociální spravedlnosti, naplní své projevy obsahem a nabídne jasné kontury sociálně demokratického programu.
Zatím tedy dvakrát Postillon o Schulzovi zvesela:
Postillon v březnu:
Průzkum: Martin Schulz oblíben, protože je oblíben
Berlin (dpo) – Německý Postillon konečně rozluštil tajemství. V nedávném průzkumu zjistil ústav pro výzkum veřejného mínění Opinion Control, proč dosahuje Martin Schulz tak vysoké oblíbenosti v průzkumech, ačkoliv zatím nepředložil žádné konkrétní politické koncepce. Podle tohoto výzkumu je kandidát SPD u většiny respondentů tak oblíben proto, že je tak oblíben.
"Zjistili jsme, že skoro 96 procent těch, kteří hodnotí Martina Schulze dobře nebo dokonce velmi dobře, to udělali z jediného důvodu", vysvětluje vedoucí ústavu prof. Heinz Geiwasser. "Hodnotí ho vysoko především vzhledem k jeho téměř denně zjišťované vysoké oblíbenosti."
Dotazovaní účastníci anket jsou zřejmě toho názoru, že někdo, kdo je u lidí tak oblíben, bude sotva špatný člověk.
Jediná možnost, jak by mohl Martin Schulz před volbami do Spolkového sněmu ztratit půdu pod nohama, říká dále Geiwasser, by byly průzkumy, v nichž by nebyl úspěšný. To je ovšem při jeho současné vysoké oblíbenosti těžko představitelné.
Po nedávných zemských volbách v Sársku, kde SPD nijak závratně nebodovala, rozruch kolem „zázračných schopností“ předsedy Schulze trochu polevil. Na vývoj jeho oblíbenosti si bude proto třeba počkat.
Postillon před týdnem – po propadu voličské přízně při volbách v Severním Porýní-Vestfálsku:
Martin Schulz v Bruselu zjišťuje, jestli je jeho kancelář ještě volná
Berlín/Brusel (dpo) – Jak se právě dozvídáme, volal šéf SPD Martin Schulz svým starým zaměstnancům v Bruselu a Štrasburku a vyzvídal, zda má jeho stará kancelář už nového uživatele. To se Postillon dozvěděl od blízkého známého bývalého předsedy Evropského parlamentu.
Schulz prý během rozhovoru, který se konal už v neděli večer 14. 5. krátce po šesté hodině večerní (v tuto hodinu a den bylo oznámeno, že SPD u voleb v Severním Porýní-Vestfálsku neuspěla) několikrát zdůraznil, že se prý jen neformálně a bez jakékoliv postranní myšlenky chce zeptat, jak se to má s místnostmi, kde kdysi pracoval. "Byl dojemné, jak se zajímal o každou podrobnost", říká bývalá spolupracovnice z bruselských dob. "Například, jestli je tam stále jeho nábytek, jestli řádně funguje telefonní zařízení a tak dále."
Mluvčí předsedy strany ubezpečil, že se jedná o zcela běžný jev, kdy bývalý šéf zavolá sem tam svým bývalým zaměstnancům a zeptá se jich, jak se jim daří. "Nějaká souvislost s výsledkem posledních tří zemských voleb nebo aktuálních průzkumů preferencí samozřejmě neexistuje." Schulz prý má po 20 letech v Bruselu a Štrasburku k tamním úředníkům rozmanité vztahy.
Na konci rozhovoru prý sociálně-demokratický kandidát na kancléře oznámil, že se v pondělí 25. září (den následující po německých parlamentních volbách) osobně zastaví, jelikož v té době už v "Německu nebude mít žádné větší závazky".
Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV