Dlouholetý mainstreamový žurnalista Miloš Čermák se letos věnoval pohádkám. Z poměrně nechutného článku (k přečtení ZDE) upozorňuji na pasáž, která by neměla uniknout pozornosti: „Ostatně i Matěj Kotrba, pekař v podání Jana Wericha, ve filmu přece říká: ‚Kdo chce být neviditelný? Vymyslete raději něco, aby ženským neztvrdly ruce po práci´. Opravdu tohle chceme slyšet? V době, kdy Elon Musk i další technologičtí vizionáři sní o cestě na Mars, nesmrtelném životě a dalších zázracích? Chceme, aby úsilí moderní vědy bylo vynaloženo… na co vlastně? Na vynalezení lepší Indulony?“
Takže už jste pochopili, holoto? Věda není od toho, aby se normálním pracujícím žilo lépe. Věda je tu od toho, aby si nejbohatší jedno procento mohlo pořizovat technologické hračky. Dolních 99 %, pro něž je zlepšení pracovních podmínek tisíckrát důležitější než lety na Mars, má vše pouze financovat ze svých daní. Není čistě náhodou pro Čermáka důležitější zalíbit se spíše světu mocných a bohatých než zaujmout své běžné čtenáře?
(Autorem glosy je nezávislý sociolog PhDr. Petr Hampl, Ph.D., autor bestselleru Prolomení hradeb. Kniha brzy vyjde i v angličtině.)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV