Při schvalování takto významné normy je třeba vnímat odvětví stavebnictví v nejširším kontextu, ze kterého vyplývá nezbytnost změn. Z aktuálních statistik OECD a Světové banky vyplývá, že ČR je hluboko pod evropským i světovým průměrem, co se týká délky povolovacích řízení a realizace staveb obecně. Neefektivní pravidla tak zpomalují růst české ekonomiky a nedůvodně snižují konkurenceschopnost ČR na mezinárodním poli.
Projednávaná novela stavebního zákona některá z nich odstraňuje či upravuje, a proto je podnikatelskou veřejností vnímána jako přínosná.
Zásadní rekodifikace, kterou požadujeme, bude trvat několik let. Neschválení předložené novely či další zásahy směřující spíše ke zhoršení by tak zamezily alespoň částečné změně v povolovacích procesech. Věříme, že cílem senátorů není zamezit pozitivnímu kroku a podkopávat investiční prostředí v ČR.
Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky
Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy České republiky
Jan Wiesner, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů České republiky
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV