Richard Seemann: Německo vlastně již má nového kancléře

05.11.2021 22:35 | Komentář

Olaf Scholz už nemusí vykonávat stínově svou novou roli, protože již v předvolební kampani se choval jednoznačně jako kancléř. V očích veřejnosti jako spolkový ministr financí, vicekancléř velké koalice a zástupce A. Merkelové se jevil jako příští kancléř Spolkové republiky Německo. K tomuto závěru jednoznačně dochází veřejnoprávní ARD.

Richard Seemann: Německo vlastně již má nového kancléře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Nebyla to prostě náhoda, že se Olaf Scholz před ustavujícím zasedáním parlamentu ležérně opřel o vládní lavici před místem, které posledních 16 let vždy zabírala Angela Merkelová. Jako zkušený mediální profesionál velmi dobře věděl, kolik kamer na něj míří a jak se na obrazovce jeví, když si na tomto místě uvolněně povídá s generálním tajemníkem liberální FDP Volkerem Wissingem a výkonným ředitelem Zelených Michaelem Kellnerem. Byl to jasný pohled do budoucnosti rodící se semaforové červeno-zeleno-žluté koalice se spolkovým kancléřem Scholzem v čele.

Nemohla to být náhoda na Scholzův výběr slov v mocném odborovém svazu „IG Bergbau, Chemie und Energie“, kde se zmiňuje, že koaliční jednání vlastně stále probíhají a pak bez jakéhokoli konjunktivu, který by mohl přijít, dává jasně najevo, že nová vláda zahájí veškeré právní změny v prvním roce, aby v Německu nevznikla žádná mezera pro průmysl budoucnosti a pro pracovní místa. "To je přesně to, co budeme příští rok řešit," řekl bojovně doprovázen potleskem. Chci to řešit jako kancléř Scholz - to je poselství, které vyslal už během předvolební kampaně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: „Pane Pávek, já nechci k Turkovi“

10:53 Pavel Foltán: „Pane Pávek, já nechci k Turkovi“

Parafráze scénky z polního filmu: „U kombajnu se stal malér. Přejeli Drápalíka! Tam 230 a zpátky 200…