Štěpán Křeček: Koronavirus navyšuje rozdíly mezi ženami a muži

21.09.2020 16:20 | Zprávy

„Ženy a muži by jistě měli mít stejné příležitosti. Do funkcí by však neměli být vybíráni lidé podle pohlaví, ale podle kvalifikace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Koronavirus navyšuje rozdíly mezi ženami a muži
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová se intenzivně věnuje prosazování zelené měnové politiky. Kromě toho však začala výrazně akcentovat téma rovnosti žen a mužů. Například si všimla, že v průběhu koronavirové krize poskytovaly ženy přibližně 70 procent zdravotní péče. To podle Lagardeové znamená, že se ženy během pandemie vystavily větším zdravotním rizikům než muži.

Prezidentka ECB dále řekla, že se ženy v průběhu pandemie staraly o děti častěji než muži. Naznačila tím, že by to mohlo mít negativní dopad na odměňování žen, čímž by mohla vzrůst příjmová nerovnost mezi ženami a muži. Rovněž by důsledky koronavirové krize mohly vést k vyššímu růstu nezaměstnanosti u žen než u mužů. To by mohlo zmařit úsilí, které bylo vynaloženo na dosažení rovnosti obou pohlaví.

Christine Lagardeová již v květnu oznámila, že ECB bude více podporovat ženy. Vyhlásila proto program, na základě kterého se má zvýšit podíl žen ve vrcholovém managementu z 31 na 40 procent. Mezi předními odborníky by rovněž mělo dojít k růstu zastoupení žen z 33 na 42 procent. Pouze u analytiků plánuje pokles zastoupení žen z 52 na 51 procent. Navrhovaný program chce prosadit do roku 2026.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Brandtner: Nerušte ruštinu!

13:44 Petr Brandtner: Nerušte ruštinu!

V rámci změn tzv. Rámcových vzdělávacích plánů, které připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tě…