Takovou situaci jsme nedávno zažili: ČSSD, účastna personálně na vládě hnutí ANO 2011 páně Babišově, personálně proto, že v ní má své ministry, při hlasování o nedůvěře této vládě Poslaneckou sněmovnu opustila. Proto, aby poslanci soc. dem. nemuseli hlasovat. Aby se nemuseli vyjádřit, zda jim vláda, v níž jsou zastoupeni, voní či zapáchá.
K charakteristice této situace mě napadlo jediné označení, které chování poslanců za ČSSD plně vystihuje: přizdisráčství.
Přizdisráč je člověk, který se přizpůsobí čemukoli – pokud z toho má nějaké benefity. Je to charakterově pokřivený jedinec, neschopný v krizové situaci přijmout a vydat podstatná rozhodnutí, přijmout zodpovědnost z činnosti, na níž se s výrazným profitem účastní. Je to ten, kdo se účastní a přitom se ke svému účastenství, v závažném okamžiku, přihlásit neodvažuje.
Myslím, že po této přizdisráčské produkci je úplně jedno, jestli ČSSD je v Babišově vládě, nebo není; úvahy o tom, zda jí více uškodí účinkování v ní, nebo by bylo vhodnější do ní nevstupovat, jsou zcela zbytečné. Po tomto politickém výtvoru je to jedno: Soc. dem. není pro normálního občana volitelná. Proč? Protože je stranou přizdisráčů.
Vladimír Pelc
Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV