Vladimír Ustyanovič: Odesácká Odysea a její kampelička

12.04.2024 9:14 | Komentář

Předseda strany PRO JUDr. Jindřich Rajchl pojmenoval při svém vysílání některé, mírně řečeno nesrovnalosti, se známou, takzvanou Fialovou kampeličkou.

Vladimír Ustyanovič: Odesácká Odysea a její kampelička
Foto: hns
Popisek: Obálka s penězi

Kampelička, ve které měl uložené peníze Petr Fiala, je pračkou peněz ODS, prohlásil JUDr. Jindřich Rajchl. Dalším skandálem výše uvedené kampeličky je zmizení tří miliard korun. Nejenže si tam Petr Fiala ulil ten svůj milionek, na který zapomněl, a nejenže se tam propíraly peníze ze všech koutů světa včetně Ukrajiny, kde se vybralo 14 milionů euro, jež měla Ukrajina údajně poslat na nákup munice. Podle JUDr. Jindřicha Rajchla se jednalo o vratku straně ODS za poskytnutí 40 miliard korun, vybraných z kapes našich daňových poplatníků.

Já se ptám, kdo se ptal těch daňových poplatníků, to znamená nás, občanů České republiky, zda se s tím ztotožňujeme? Samozřejmě nikdo, protože to proběhlo nikoliv šedou, ale spíše černou nelegální ekonomikou, což dokládá zjištění JUDr. Rajchla. Mohu souhlasit s názorem, že v každé civilizované zemi by měl tento skandál za následek pád vlády.

Tři miliardy korun, které tam vložili lidé, mimo jiné i drobní střadatelé, s vizí vysokého zúročení, se ztratily z této podnikatelské družstevní záložny. Je to ta samá družstevní záložna, ze které někdo vybral 14 milionů euro v hotovosti, říká Jindřich Rajchl. A znovu se ptám, jak funguje finanční analytický úřad, který spadá pod ministra financí Zbyňka Stanjuru, člena ODS? Proč Ukrajina nekřičí, že nemá munici a peníze? Protože věděla, že to není na žádný nákup munice, sděluje J. Rajchl.

Můžeme spekulovat nad vládním nákupem 300 tisíc granátů. Proč nebyli občané s tímto srozuměni transparentně, z které rozpočtové kapitoly měl být tento nákup hrazen? Protože to zavdává důvodné podezření na vysoce otáčkovou pračku, a to nikoliv prádla, ale peněz daňových poplatníků.

Vzhlížíme k modle, a tou jsou Spojené státy. Předpokládám, že naše vládní garnitura by měla nejen panickou hrůzu, kdyby se náš trestní zákon jenom vzdáleně přiblížil ani ne na dohled federálním zákonům Spojených států, co se daňových úniků týče. Daňové úniky jsou ve Spojených státech jedním z nejpřísněji postihovaných trestných činů. Jako příklad mohu uvést gangstera Al Caponeho, kterému neprokázali desítky vražd, ale uvěznili ho na doživotí za daňové úniky.

Jenom odbočím, ve 31. státech USA platí stále trest smrti. Jak jsme se mohli nedávno dočíst ve WP, byl před několika měsíci vykonán trest smrti ve státě Ohio. Možná zastánci progresivismu neboli fašismu s lidskou tváří prohlásí Spojené státy za nastupující totalitní mašinérii.

Na závěr bych si dovolil položit dotaz. Kdy orgány, činné v trestním řízení, zahájí důkladné vyšetřování těchto podezření z praní špinavých peněz? Jak je to u všech podezření, buď se naplní, nebo se vyvrátí. Jak psal ve svém románu Zločin a trest Lev Nikolajevič Tolstoj, ani tisíc podezření není jediný důkaz. Mám obavu, že důkazy jsou markantní, ale velký otazník visí nad tím, jak s nimi bude naloženo.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zmatečný výklad zmatečného zákona

15:16 Zdeněk Jemelík: Zmatečný výklad zmatečného zákona

Předcházejí článek Netečná veřejnost byl provokací, která měla vzbudit zájem veřejnosti o zmatenou n…