V té době sloužil ve funkci velitele roty speciálních zbraní kapitán.. nebudu jmenovat. Tento velitel měl přezdívku Pistolník, ač maličkého vzrůstu, tak výrazného bojového ducha. Jedním z jeho prohlášení bylo „v případě, že do 10 let nebude válka, tak jsem tady zbytečný." Měl fixní představu, že po něm jdou agenti západní rozvědky, což mělo za následek, že byl ve dne i noci ozbrojen, zejména svou osobní zbraní. Nadřízení jej s nadhledem tolerovali z několika důvodů.
Za prvé si plnil úkoly zodpovědně a v rámci tehdejších standardů, ale díky vyváženosti sil jak na západní, tak na východní straně nikdo nevěřil, že by mohla začít válka mezi státy Varšavské smlouvy a státy, které byly součástí NATO, takže armády všech států jak aliančních, tak Varšavské smlouvy si mohli dovolit nechat sloužit podobné magory, kteří neměli žádný zásadní význam v rámci fungující vojenské mašinérie. Omlouvám se za ten výraz, ale jsem přesvědčen, vzhledem k mým zkušenostem, že je to eufemismus. Kdyby někdo chtěl vyvolat válku s konečným vítězstvím, jak to někdy vidíme u prezidenta Zelenského, popřípadě chtěl vyvolat jadernou válku, tak tam byly mechanismy, jak v rámci diplomacie, tak mezi šéfy tajných služeb, aby se tomuto nebezpečí udělalo přítrž. Mohu uvést konkrétní příklad, kterým byla karibská krize, která hrozila jaderným konfliktem mezi Sovětským svazem a Spojenými státy. O vybalancování se zasadil tehdejší americký prezident John Fitzgerald Kennedy a sovětský vůdce Nikita Chruščov.Vrátím se k meritu věci a tím je konflikt na Ukrajině. Nebudu opakovat výroky historiků a diplomatů a proč začal, ale zopakuji dva zásadní názory a to prezidenta Bidena, že Ukrajinci nepotřebuj stíhačky F16, který pronesl na návštěvě Polska a dále našeho bývalého ministra zahraničí Jana Kavana a předsedy valného shromáždění OSN, který prohlásil včetně s dalšími významnými politiky, že konflikt na Ukrajině se musí vybojovat u diplomatického stolu. Návrh na mírové řešení, které představila Čínská lidová republika, vychází ze skutečné tzv. reál politiky. Mírová řešení vedou k oboustrannému kompromisu. První byl bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger, ve druhém byl světoznámý podnikatel Elon Musk, oba návrhy měly podobnou územní koncepci. Jenom poznámka, Kissingerovi se povedlo rozdělit blok Sovětský svaz – Čína a Bidenovi se podařilo vytvořit blok Rusko – Čína.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV