Zdeněk Joukl: V dopravě dva metry neplatí?

16.01.2021 21:46 | Zprávy

Ve veřejné osobní dopravě se rozestupy 2m a občas ani roušky nedodržují. Zmizela i desinfekce, která byla v březnu až červnu.

Zdeněk Joukl: V dopravě dva metry neplatí?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Autobus MHD

(Dva metry nejsou dva metry, ale třeba jen 30 cm)

Základní pravidla ochrany před koronavirem jsou tři: ruce (mytí, desinfekce), roušky a rozestupy 2m (vzdálenost od ramen).

Ve veřejné osobní dopravě se rozestupy 2m a občas ani roušky nedodržují. Zmizela i desinfekce, která byla v březnu až červnu. Proč?

Protože vítězí ekonomika, zisky a „neviditelná ruka trhu“ nad zdravím a životy občanů.

Když je plný autobus, plný vagon vlaku nebo metra, tak jsou náklady na jízdu menší, než kdyby jely autobusy dva, a nebo jely v soupravě dva vagony. Navíc ani nošení roušek v dopravě nefunguje na sto procent.  Přitom veřejná doprava je nebezpečná už tím, že lidé jsou zde v kontaktu déle než je hranice 15 minut. Stává se, že průvodčí ve vlaku nebo řidič autobusu vidí ve voze někoho bez roušky, ale dělá, že ho nevidí a nezasáhne. A to proto, že by se dotyčný mohl naštvat, a pak jezdit s konkurencí. Takže opět ekonomika vítězí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jana Šťastná: Osvobození Československa

11:11 Jana Šťastná: Osvobození Československa

Za několik dnů bude mít každý z nás příležitost postavit se na stranu historické pravdy, stát lhoste…