Bárta: Dost vymlouvání Drábku. ÚOHS to vydal černé na bílém, IBM jste zvýhodnil

25.10.2012 11:13 | Zprávy

Včera přinesl deník aktuálně.cz informaci o tom, že podle verdiktu ÚOHS ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek i jeho bývalý, dnes uvazbený, první náměstek Vladimír Šiška porušili zákon, když chtěli dát miliardovou zakázku na kontrolu sociálních dávek společnosti IBM bez soutěže.

Bárta: Dost vymlouvání Drábku. ÚOHS to vydal černé na bílém, IBM jste zvýhodnil
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Ministerstvo práce a sociálních věcí si chtělo bez výběrového řízení pronajmout od společnosti IBM systém, jehož úkolem bylo kontrolovat posudkové lékaře, a zabránit tak zneužívání dávek. Celý projekt by vyšel na 1,6 miliardy korun.

Pod smlouvou podepsaný Šiška tvrdil, že důvodem pro zadání zakázky IBM byl především znalecký posudek, podle kterého nikdo jiný než IBM zakázku získat nemohl, jenže podle antimonopolního úřadu se toto tvrzení nezakládá na pravdě.  Drábek se Šiškou byli podle ÚOHS rozhodnuti zakázku dát IBM ještě dříve, než znalecký posudek vůbec vznikl. Podle úřadu to dokládá materiál, který byl předložen vládě už před tím, než posudek vznikl. Znalecký posudek tak měl sloužit pouze k legalizaci postupu ministerstva.

Jsem jen zvědavý, jakou výmluvu pro tentokrát odcházející ministr Drábek zvolí. To, že šel IBM na ruku, doložil ÚOHS, na jehož posudky se v minulosti často odvolával.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vitbarta.cz

Jiří Čunek byl položen dotaz

Podle čeho soudíte, že je slovní hodnocení slabost?

Vždyť přeci i to může být negativní a neřekne slovní hodnocení mnohdy víc než samotná známka? A když jste u těch negativních emocí u dětí, nemyslíte, že jich denně zažívají dost i bez nějakých známek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zuna (TOP 09): Pokud by došlo k výstřelu, je třeba, aby o něm vědělo co nejvíc lidí v okolí

23:08 Zuna (TOP 09): Pokud by došlo k výstřelu, je třeba, aby o něm vědělo co nejvíc lidí v okolí

Projev na 128. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. února 2025 k Závěrečné zprávě vyšetřovací komise P…