Filip (KSČM): Totalitní koalice se začíná předvádět

28.06.2010 8:53 | Zprávy

Koalice přijímá způsob vládnutí, který sama označovala za totalitní.

Filip (KSČM): Totalitní koalice se začíná předvádět

Stanovisko Vojtěcha Filipa, předsedy ÚV KSČM a poslance PČR, a Jiřího Maštálky, místopředsedy ÚV KSČM a poslance EP, k povolební situaci v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Dne 22. června 2010 proběhlo první zasedání dolní komory Parlamentu České republiky. Už při vytváření vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začala uplatňovat pravicová koalice, která získala celkově 118 z 200 mandátů, nedemokratické metody vládnutí. Při vytváření orgánů dolní sněmovny Parlamentu ČR v rozporu s politickou etikou a obecně evropskými zvyklostmi popřela koalice princip poměrného zastoupení, a tedy účasti části opozice - jmenovitě KSČM - ve vedení Poslanecké sněmovny PČR.

Těmito kroky koalice bojkotuje vůli voličů, kteří více než půl miliónem svých hlasů ve volbách potvrdili postavení KSČM jako významné parlamentní strany.

Vládní koalice kategoricky odmítá s KSČM jednat a zároveň odmítá její zastoupení ve vedení v jednotlivých složkách Poslanecké sněmovny.

Ve veřejných vystoupeních vedoucích představitelů vládní koalice je navíc KSČM označována jako nedemokratická strana, a to přesto, že po 20 let od událostí v roce 1989 opakovaně v demokratických volbách potvrdila na všech úrovních svoji schopnost formulovat jasně levicovou politickou alternativu.

To vše probíhá na pozadí pokusů o izolaci KSČM ve veřejnoprávních médiích a v době, kdy Senát ČR (tedy horní komora Parlamentu) projednává návrh zákona, jehož důsledkem má být možnost zákazu používání názvu, symbolů a v samém důsledku i činnosti KSČM.

Svým jednáním vládní koalice přijímá způsob vládnutí, který sama označovala jako totalitní a kritizovala.

Zástěrkou pro tyto kroky má být uplatňování úsporných opatření ve státním rozpočtu snížením počtu vedoucích představitelů Sněmovny. Přitom to byli právě představitelé současných vládních stran, kteří v nedávné minulosti rozhodovali o státních financích a způsobili deficit státního rozpočtu.

V situaci, kdy vládní koalice, která vzešla z voleb v květnu 2010, zachází s Českou republikou jako s válečnou kořistí, nemůže KSČM jednat jinak, než se stát nekompromisní opozicí, která bude bránit demokratické principy v České republice.

Dále čtěte:
Komunisté navrhnou na místopředsedu sněmovny "nechtěného" Filipa

Filip (KSČM): Zavrhněme už pseudorevoluční fráze

Filip (KSČM): Absurdní trend pravicové volby

Nečas: Socialistickým slibům už nedůvěřují ani na Slovensku

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Emisní povolenky prostě považuju za pseudosocialismus

23:08 Skopeček (ODS): Emisní povolenky prostě považuju za pseudosocialismus

Projev na 119. schůzi Poslanecké sněmovny 22. listopadu 2024 k zákonu o podmínkách obchodování s pov…