Konkrétně bylo podáno trestní oznámení na neznámé pachatele, tj. osoby, které využili svého vlivu ve správní radě VZP ČR k prosazení projektu IZIP a současně byly společníky či akcionáři IZIP a případně na další osoby zodpovědné za současný stav.
Bylo také podáno trestní oznámení na ředitele VZP ČR Pavla Horáka, který byl na valné hromadě společnosti IZIP dne 18. 8. 2011 přítomen, ale nečinil žádné kroky k tomu, aby předešel krokům ostatních akcionářů. V důsledku toho byla přijata změna hlasovacího mechanismu na příštích valných hromadách, v jejímž důsledku budou muset být všechna rozhodnutí přijímána dvoutřetinovou většinou. O těchto zásadních změnách pak ani neinformoval SR VZP ČR, která posuzovala získání majority ve společnosti IZIP. A spolu s ním i na předsedu správní rady VZP ČR Radka Šnajdra a předsedu dozorčí rady VZP ČR Josefa Kantůrka, kteří svým liknavým přístupem způsobili, že jak správní, tak i dozorčí rada VZP neplnily v popsaném případě své řídící a kontrolní funkce tak, jak jim ukládá zákon č. 551/1991 Sb., o Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky, v platném znění.
V neposlední řadě byl podán podnět Finančnímu ředitelství v Praze, aby byla provedena kontrola, zda v rámci transakcí mezi firmami IZIP, MD Access, a.s. a UNIQSOL, a.s. nedocházelo k porušování daňových předpisů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Veciverejne.cz