V médiích často politici mluví o důležitosti vzdělání. Vysoké školy, zvláště humanitního směru stále usilují o navyšování počtu studentů. Všichni mluví o tom, jak je vzdělání důležité. Za vzor se dávají pouze studovaní lidé, „montérky“ je sprosté slovo. Všichni by chtěli mít vysokou školu, a téměř nikdo se nechce živit rukama. Díky nepoměru vysokoškolsky vzdělaných vůči vyučeným, ztrácí vzdělání na hodnotě. Školy chrlí tisíce studentů a navíc se kvalita vzdělání rapidně zhoršuje.
Důsledkem toho všeho bude, že už za několik let zde budeme mít tisíce vysokoškoláků a minimum řemeslníků. Zákonem trhu bude tedy řemeslník vydělávat podstatně více než vysokoškolák, který navíc bude rád za jakoukoli práci v oboru. Už nyní chybí v průmyslu tisíce kvalifikovaně vyučených. Vysoké školy zájemcům lžou o výši mzdy po dokončení studia, slibují jim často „vzdušné zámky“ v částkách od 50.000,-Kč měsíčně.
Vážím si více dobrého zedníka, než špatného chirurga či průměrného právníka. Kvalita není v kvantitě! Chybou této vlády i vlád předešlých je absolutní degradace řemesel. Pokud se stanu členem zastupitelstva kraje, alespoň v Plzeňském kraji se pokusím zmírnit tyto dopady a nastartovat konjukturu učňovského školství a řemesel.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Lisenko - profil