Co dnes už nikdo nepíše. Martin Koller a fakta k výročí revoluce 1917

07.11.2017 12:35 | Zprávy

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Nelze se divit, že arogance, hrabivost a útlak nakonec na Sibiři a nejen tam zajistily bolševikům podporu obyvatelstva a vítězství. Jak s ním naložili je již jiná kapitola,“ uvádí na ParlamentníchListech.cz v rozsáhlém textu věnovaném 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce analytik Martin Koller, který rozebírá i socio-ekonomické, vojenské či politické poměry, které událostem z listopadu 1917 předcházely.

Co dnes už nikdo nepíše. Martin Koller a fakta k výročí revoluce 1917
Foto: archiv
Popisek: V.I. Lenin hovoří k masám

Proč bolševici zvítězili 

Sté výročí velké říjnové socialistické revoluce, která vedla k zásadním změnám ve světové historii, nutí k zamyšlení, přestože pro mnoho lidí je tato událost již vzdálená jako doba dinosaurů. Je docela možné, že v současných školách zabývajících se inkluzí, výchovou k úchylnosti a multikulturalismem se žáci o takových dějinných změnách nic nedozvědí. Jenže historie je adrenalinovější než akční filmy a nelze zapomínat, že se opakuje. Mění se technika a do určité míry životní podmínky, ale člověk jako takový ne, což stále dokola opomínají všemožní sociální a etničtí inženýři a samozvaní elitáři. 

Velká říjnová socialistická revoluce sice nebyla říjnová a je otázka, zda byla socialistická, ale každopádně je již sto let objektem ideologické propagandy a mnohdy zcela opačných názorů a hodnocení. Není to tak dlouho, co bylo realitou heslo „Se Sovětským svazem na věčné časy“. Podobně si představují svoji budoucnost i arogantní papaláši, byrokrati a slouhové současné EU, která je podivnou směsicí protofašismu a socialistických levičáckých hesel. Neměli by zapomínat, že demokracie končí v rozkladu a diktatury v krvi. Neúspěšná demokracie se z různých důvodů lehce může stát diktaturou. Vzhledem k tomu, že současná EU nabývá stále více podoby diktatury, máme se na co těšit i v případě, že nás její vůdcové nezatáhnou do cizí jaderné války. 

Zaostalá velmoc 

Vítězství jedné strany v politickém soupeření je mnohdy dáno nejen jejími kvalitami, ale mnohdy, a to z velké míry, neschopností protivníků, především jejich vedení. Ukázkovým příkladem je nejen říjnová revoluce, ale rovněž letošní české parlamentní volby. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Koller

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

14:20 Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

Situace mezi USA a Evropou se může vyostřit a na obyvatelstvo mohou dopadnout srovnatelně silná omez…