Ve čtvrtek vyjádřili stoupenci Holešovské výzvy své rozhořčení nad poměry ve státě. Dokonce kvůli medilnímu nezájmu České televize chtěli vzít ztečí budovu jejího zpravodajství, k čemuž nakonec nedošlo. Všichni členové výzvy se shodují, že nechtějí stávající vládu a prezidenta u moci, nechtějí ani politické strany. Nenabízí nicméně jakýsi plán B, nemají následnou vizi. Ministr financí Kalousek označil Holešovskou výzvu dokonce za útok na demokracii jako takovou.
Chaos a radikalismus, chybí vůdce
Jan Bureš z Metropolitní Univerzity si nemyslí, že se kontinuální protesty mohou propojit do nějaké nové, programově nepříliš konstruktivní strany, protože jsou svou podstatou spíš zaměřeny proti všem formám politické organizace - tedy i proti stranám. “Podle mého názoru je Holešovská výzva ve svém obsahu a hlavně ve formě své prezentace příliš radikální, příliš chaotická (i myšlenkově) na to, aby zaujala širší veřejnost. Dokonce si nemyslím, že by i nějaká výrazná osobnost mohla tyto aktivity spojit,“ oslabuje politolog šance Výzvy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera