Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) hledal podle článku dokumenty související s výběrovým řízením dostavby jaderné elektrárny Temelín v pražské Galerii Myšák. ÚOOZ nepotvrdil, že bylo něco nalezeno, ale mlhavá informace, vypuštěná na běžného čtenáře, má za úkol udělat své.
Do jaké míry je schopna podobná informace ovlivnit mínění lidí?
Ve chvíli, kdy chybí úplné informace o průběhu vyšetřování, přicházejí na řadu milovníci konspiračních teorií a samozřejmě ti, kdo si chtějí přihřát vlastní polívčičku. Od počátku této vládní aféry se například ozývají hlasy, že jde o pomstu těch, kdo stáli v pozadí Alexandra Vondry. Ti prý odplatu směřují proti Miroslavu Kalouskovi. Kouzlo konspiračních teorií je v tautologii: Jestliže chybí důkaz, pak je to potvrzení konspirace, neboť je vidět, že konspirátoři důkazy zničili.
Nemám rád konspirační teorie. Už proto, že v politice je velmi málo lidí, kteří myslí alespoň jeden den dopředu a řeší něco jiného než včerejší problémy.
Ale proč zrovna Temelín?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radmila Zemanová-Kopecká