Tereza Spencerová: USA už štvou všechny ty, kterým zavádějí sankce. Je samé čeká katastrofa. Ty červené trenýrky proti Zemanovi nejsou, prostě nejsou!

23.08.2018 8:31 | Zprávy

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Trpí Rusko pod sankcemi? Třeba i ano, ale... „I americká establishmentová média typu Washington Post už začínají lehce panikařit, že to Kongres s tou svou sankční posedlostí přehání, protože hrozí, že se všichni sankcionovaní fakt naštvou, dají se do kupy a postaví se Americe pospolu,“ uvádí editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz zabývá i posledními právními problémy administrativy Donalda J. Trumpa a rozhovory o nápravě situace v Afghánistánu.

Tereza Spencerová: USA už štvou všechny ty, kterým zavádějí sankce. Je samé čeká katastrofa. Ty červené trenýrky proti Zemanovi nejsou, prostě nejsou!
Foto: Vít Hassan
Popisek: Akce na podporu prezidentů Miloše Zemana, Donalda Trumpa a Vladimira Putina.

Americké soudy zatím pokračují v „rozplétání“ kauzy ruského vlivu na volby v USA stylem Járy Cimrmana, který intenzivním sledováním jednoho cíle došel k cíli zcela jinému. V tomto případě se exšéf kampaně Donalda J. Trumpa Manafort ukázal být daňovým šejdířem a Trumpův právník Cohen kýmsi, kdo penězi zacpává ústa někdejším prezidentovým děvkám. Je to vážný úder? Myslíte, že se nějaké to propojení s Rusy nakonec najde?

Nevím, jestli se nakonec najde a hlavně navíc i prokáže nějaká „ruská stopa“, ale po devatenácti měsících urputného „pátrání“ nenašli lautr nic. A to je přitom řeč o amerických tajných a bezpečnostních službách, které patří k největším, nejmodernějším a penězi nejvyfutrovanějším na světě. Přesto nic. Nezapomínejte ale, že celá ta „ruská stopa“ byla především nástrojem, jehož prostřednictvím se někdo rozhodl Trumpa zbavit. A mohou celé to „ruské vměšování“ klidně zabalit nebo změnit jeho účel, když se jim podaří „zaříznout“ Trumpa jinak. Samozřejmě, paralela s Al Caponem, kterého dostali nikoli za bezpočet vražd, ale oklikou, za daňové úniky, se přímo vnucuje.

A tak právě 21. srpen 2018 může vstoupit do amerických dějin jako den, kdy se – poprvé od skandálu Watergate – americký prezident ocitl v pozici sice zatím neobžalovaného, ale přesto spoluspiklence při zločinech, k nimž se nyní doznává jeho advokát Cohen. Netuším, jestli to skončí impeachmentem, nebo ne, ale lze očekávat, že výkon prezidentské funkce a manévrovací prostor bude pro Trumpa od nynějška ještě komplikovanější a omezenější než dosud… 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Marek Benda byl položen dotaz

Umíte si představit sebe jako pracujícího v průmyslu či zemědělství?

Vnímám Vás jako syna svého otce, od školy zabydleného v politice a parlamentu. Uměl byste přežít jako pracující v průmyslu nebo zemědělství. Umíte opustit bublinu parlamentních či senátních poslanců? Proč neinicujete odbourání výhod poslanců - viz poslanci za 1. republiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda a láska proti Trumpovi. 17. listopad bude horký

4:44 Pravda a láska proti Trumpovi. 17. listopad bude horký

Ponesou se letošní oslavy událostí 17. listopadu 1989 ve jménu protestů a nesouhlasu se zvolením Don…