Středa přinesla schválení novely pandemického zákona, ale také zrušení povinnosti předkládat certifikáty o očkování při vstupu do restaurací, služeb, na sportovní a kulturní akce, což má platit od 9. února. Kromě toho také premiér Petr Fiala po jednání Sněmovny uvedl, že na únorové sněmovní schůzi navrhne zrušení pandemické pohotovosti. Jak z této situace vláda vyšla směrem k veřejnosti?
„Myslím si, že to dopadne jako se vším. Takový rozumný střed, unavená veřejnost nad tím mávne rukou, přijde jí to sice zmatečné, ale bude se věnovat jiným tématům. Priority jsou pro ně někde jinde. A pak jsou tu extrémy. Jeden takový ten naštvaný protipandemický, který je přesvědčen, že dochází k omezování, toho to nepotěší. Řekne, že to znamená, že celou dobu se vláda opírala o chybné argumenty, omezovala nám život, znesnadňovala nám podnikání, vedla nás ke ztrátám a jen se to potvrdilo. Takže ti budou naštvaní. Nebudou to vůbec brát tak, že došlo k ústupku. Budou přesvědčení, že vláda je stejná jako předchozí. Pak bude část naštvaných očkovaných, kteří budou naštvaní, že se očkovali a výhody plynoucí z očkování se jim ztrácejí v nenávratnu,“ okomentoval politolog Jan Kubáček.
Totální blázinec
Proti pandemickému zákonu jsou velké protesty a nejen od uskupení, jako je Chcípl PES. Například i místopředseda ústavně-právního výboru Senátu Michael Canov ze senátorského klubu STAN k pandemickému zákonu napsal: „Totální blázinec. Napřed se protlačí ve Sněmovně ve stavu legislativní nouze, což je v naprostém rozporu se zákonem (neboť existuje pojistka nouzový stav), novela pandemického zákona a vzápětí vláda oznámí, že na nejbližší únorové schůzi bude žádat vypnutí pandemické pohotovosti. Okamura nás musí milovat, takové nahrávky na smeč, o tom mohl jen snít.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban