To se mi vůbec nelíbí. Zbořil temně o kauze Feri a TOP 09

31.05.2021 8:56 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Není to nic jiného než ,kompro' vhozené jako tříštivá mina do veřejného prostoru.“ Politolog Zdeněk Zbořil hovoří o kauze Feri. „Pokud jde o tu radu, aby se pan Feri ‚stáhnul z veřejného prostoru‘, za současných okolností by mu nepomohl ani útěk do ruské tajgy nebo kamkoli mezi Tuaregy někde na Sahaře,“ říká. Co se týká soudržnosti koalic, doporučuje nehledat logiku. „Kdyby všechna ta tvrzení byla pravdivá, už by koalice Spolu nemohla několik dní existovat,“ říká Zbořil. A po volbách? „Pojede se dál, močálem černým, kolem bílých skal.“

To se mi vůbec nelíbí. Zbořil temně o kauze Feri a TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

„Velkou radost z toho nemám. Ať již ‚v tom jede‘ pan Feri, novináři z Deníku N a serveru A2larm, není to nic jiného než ‚kompro‘ vhozené jako tříštivá mina do veřejného prostoru. A nikdo si nemůže být jistý, koho její střepiny zasáhnou,“ reaguje na nový skandál, který hýbe veřejným míněním politolog Zdeněk Zbořil. Velká liberální naděje TOP 09 Dominik Feri čelí obvinění, že měl v minulosti na domácích večírcích sexuálně zneužít několik studentek. Přibývají výpovědi dalších dívek. „První oběť je jasná. Zase se v české politice děje něco nepravého, zase se někdo chová tak, aby byl někdo někomu obětován a někdo jiný se mohl považovat za hrdinu. Že to je právě Dominik Feri, politicky veden a vychováván Karlem Schwarzenbergem a Miroslavem Kalouskem, je jen přidanou hodnotou této aféry, která až příliš jednoznačně ukazuje na to, čemu má posloužit,“ dodal.

Deník N a server A2larm.cz přinesly sérii výpovědí dívek, které popsaly, že se k nim mladý poslanec choval velmi nevhodně, žádal je o zaslání jejich intimních fotek a podle výpovědí se měl dokonce dopustit znásilnění. Feri uznal, že se k některým dívkám a ženám choval nevhodně, a omluvil se za to. Rezignace na mandát poslance a oznámení, že nebude kandidovat v nadcházejících podzimních volbách, je prý přiznáním odpovědnosti za toto chování. „Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé kolegy,“ zdůvodňoval v úterý na svém Instagramu. Jakékoli obvinění ze znásilnění však odmítá a prohlašuje, že se proti němu hodlá bránit třeba i u soudu. Informacemi novinářů se už zabývá policie.

„Když budeme zkoumat tuto věc kriticky, neměli bychom přehlédnout, že jsme zatím jen informováni Deníkem N a servrem A2larm, které měly v minulosti a mají stále ještě dost kritiků toho, jak si představují politické zpravodajství a komentování české politiky. K dnešku podle sdělení paní Rychlíkové existuje okolo třiceti ověřených oznámení redakcím o ,nevhodném chování', o pokusu o znásilnění nebo dokonce i vynuceného pohlavního styku Feriho obětí. Pokud dnes víme, ještě nejsou k dispozici Policii ČR, která se teprve připravuje zahájit vyšetřování,“ uvedl Zbořil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

14:20 Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

Situace mezi USA a Evropou se může vyostřit a na obyvatelstvo mohou dopadnout srovnatelně silná omez…