„Dělají z lidí pitomce!“ Šéfka KSČM nahlédla do vládního deštníku. Toto našla a zhrozila se

23.05.2022 17:28 | Rozhovor

„Soupiska různých sociálních dávek a odkazů, které vás odvedou k neskutečnému množství formulářů. Trapnost!“ hodnotí vládní „Deštník proti drahotě“ europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. V souvislosti s tíživou situací řady lidí mluví o „lhářích listopadu 1989“ i o „porevolučních vládách, které drancovaly státní majetky a podlézaly zahraničním vlastníkům“. Ohledně hrozby hladomoru varuje před dalšími sankcemi místo diplomacie. Vyjádřila se i k situaci na pražském Hlavním nádraží, a to nejen kvůli uprchlíkům.

„Dělají z lidí pitomce!“ Šéfka KSČM nahlédla do vládního deštníku. Toto našla a zhrozila se
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Německo prý varuje, že světu hrozí největší hladomor od druhé světové války, a to kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Paní poslankyně, je podle vás situace v tomto směru až takto vážná a existuje nějaké řešení?

Samozřejmě, že existuje. Jestliže 1 % nejbohatších během covidu zdvojnásobilo své majetky, pak je evidentně problém nikoli v tom, že nedokážeme nasytit chudé a hladovějící, ale že nedokážeme nasytit nejbohatší, kteří pořád zjevně nemají dost.

Majetková nerovnost je tak obrovská, že se vytrácí jedna ze základních podmínek demokratického zřízení – sociální mobilita. Dneska je socioekonomický status většinou zděděný po předcích a možnost jej ovlivnit se smrskla na minimum. Tedy lidově řečeno – to, jaký budete mít život, neurčují vaše schopnosti nebo pracovitost, ale to, do jaké rodiny se narodíte.

Navíc když si vezmeme, že Rusko a Ukrajina jsou obilnicí světa a v podstatě jsou zpřetrhány základní potravinové řetězce, může to mít opravdu katastrofální důsledky pro celý svět. Zvlášť když západní politici používají stále stejné špatné recepty, a to další a další sankce místo diplomacie, která povede k rychlému vyřešení konfliktu.

„Více než třicet let po revoluci jsme nyní zemí, kde polovina lidí nemá na dovolenou, maso je těžko dostupným luxusem, většina mladé generace si může nechat zdát o vlastním bydlení a samoživitelé jsou odkázáni na pomoc svých rodičů,“ uvedla jste ve svém internetovém pořadu Bez obalu. Kdo za to podle vás může a co s tím dělat?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Z čeho by ANO pokrylo státní výdaje

Kritizujete tuto vládu, že chce jít cestou škrtů, já teda o škrtech nic nevím, ale co vím, že všude i v peněženkách lidí chybí peníze. Co s tím hodláte jako potencionální příští vláda dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ekonomické oživení v Česku? „Věřím jen té statistice, kterou jsem si sám zfalšoval,“ vzkazuje Šichtařová

17:11 Ekonomické oživení v Česku? „Věřím jen té statistice, kterou jsem si sám zfalšoval,“ vzkazuje Šichtařová

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nová cla patří k těm horším nápadům Donalda Trumpa, říká Markéta Šichta…