Byl to dobrý rok? Důchodcům a běžným pracujícím v peněžence nic nezbývá, udeřil Okamura na Babiše

31.12.2018 6:03 | Zprávy

CO NÁM DAL ROK 2018 „Běžnému pracujícímu občanovi či důchodci v podstatě nezbývá v peněžence nadále nic. Chudí zůstávají chudými, nicméně bohatí se stávají ještě bohatšími. A to je stát po letošním roce,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Vláda podle něj rozhazuje peníze, kde nemá, a navyšuje peníze nepřizpůsobivým lidem, zatímco se vůbec nepřipravuje na krizi, před níž ekonomové varují. Za klíčové v roce 2019 považuje volby do Evropského parlamentu a tvrdí, že SPD je jedinou euroskeptickou stranou v české politice.

Byl to dobrý rok? Důchodcům a běžným pracujícím v peněžence nic nezbývá, udeřil Okamura na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Jak vy hodnotíte letošní politický rok 2018 pro Českou republiku?

Na jednu stranu Česká republika díky situaci ve světě a v Evropě zaznamenala rok ekonomického růstu. Jak všichni víme, nejedná se o zásluhu české vlády, ale ekonomickou situaci, která panovala v Evropě. Díky tomu Česká republika v podstatě zaznamenává dobré výsledky. Je třeba zároveň dodat i B, tedy že dobré výsledky se neprojevily na příjmech a životní úrovni běžného pracujícího občana České republiky.

To dáváte za vinu vládě?

To určitě. Nicméně projevily se především na výsledku nadnárodních korporací, které využívají uměle drženou levnou pracovní sílu v České republice a využívají mezery v zákonech, které Babišova vláda odmítá zacelit tak, abychom zabránili vyvádění zisků nadnárodních korporací z České republiky. Běžnému pracujícímu občanovi či důchodci v podstatě nezbývá v peněžence nadále nic. Chudí zůstávají chudými, nicméně bohatí se stávají ještě bohatšími. A to je stát po letošním roce.

Hodně slyšíme právě o tom, že česká vláda nereaguje na příznivou hospodářskou situaci a přesto má schodek rozpočtu. Zároveň varují ekonomové, že se nám to vrátí a Česká republika na to doplatí, protože si nedělá rezervy a hospodaříme s dluhem rozpočtu. Domníváte se, že se tou situací budeme muset potýkat už v příštím roce? Tedy příchod krize?

Z ukazatelů krize ještě příští rok přijít nemá, nicméně ukazatele především v Německu dávají najevo, že se krize blíží. Ekonomové mají absolutní pravdu v tom, že tato vláda nehospodaří s péčí řádného hospodáře. Rozhazuje peníze, kde vůbec rozhazovány být nemají. Od příštího roku se navyšují finance takzvaným nepřizpůsobivým lidem – tedy lidem, kteří jsou práce schopní, ale nepracují. Hnutí SPD s tím v zásadě nesouhlasí. Dále se dávají obrovské peníze v řádech miliard korun takzvaným politickým neziskovým organizacím. Těm, kdo vůbec nic nepřináší. My navrhujeme, aby skončila jakákoliv veřejná podpora podobných organizací a peníze se přesměrovaly.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poradci za téměř 70 milionů a lidé se mu smějí. Nebezpečné u premiéra, varuje Hrnčíř

0:01 Poradci za téměř 70 milionů a lidé se mu smějí. Nebezpečné u premiéra, varuje Hrnčíř

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „EU vnímám jako druhý Sovětský svaz spolu s RVHP, která už reguluje a zakazuje kde…