České granáty pro Ukrajinu! Dopad i na českou ambasádu? Znalec geopolitiky se obává, že „Fiala nic neví“

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

29.01.2022 16:55 | Rozhovor

„Potvrzení o beznaději na rozumná jednání.“ I takto hovoří znalec geopolitiky, analytik, vysokoškolský pedagog Jan Campbell o přístupu Česka k ukrajinské krizi. „Naštěstí pan premiér netvrdí, že Západ stojí pevně na Ukrajině,“ komentuje. Popisuje, jaké hrozí nebezpečí na Dálném východě, analyzuje přístup Německa i NATO. „Čím více a rychleji se NATO bude rozšiřovat, tím rychleji zmizí v archivu a poté mnozí z nás budou klidněji spát,“ podotýká Campbell.

České granáty pro Ukrajinu! Dopad i na českou ambasádu? Znalec geopolitiky se obává, že „Fiala nic neví“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Pane doktore, říkáte, že se střídá stále to samé: NATO, omikron, Putin. Které téma bude, podle vás, převažovat v příštím týdnu?

Staré rčení praví: Všechny dobré věci jsou tři. Proto žádná z nich nebude mít absolutní prioritu. Budou se střídat jako ráno, poledne a večer.

Berlín pošle ukrajinské armádě pět tisíc přileb a také potvrdil peníze na stavbu polní nemocnice. Zbraně poskytnout odmítá. Jak čtete postoj Berlína?

Obézní Berlín se snaží udělat špagát. Na západě za oceánem kancléř Olaf a ministryně Annalena absolvovali přijímací zkoušku ve Washingtonu a musí teď plnit domácí úkoly, jestliže se chtějí udržet na výsluní podmíněné moci. Na výsluní hrozí Olafovi nebezpečí, že nebude mít dost sil uhájit svoji pravdu. Podobně jako hrdina bulharského filmu z roku 1977 – Sluneční úder. Pro mladé čtenáře uvádím, že film byl uveden v roce 1978 na 21. ročníku MFF v Karlových Varech a získal Cenu Rudého práva. Pro Annalenu výsluní představuje možnost dostat se do galerie politických hvězd. Ty nám ukazují cestu do moderního pravěku lemovanou „zeleným údělem“, možná i ropovodem plněným vodkou, a ne plynem (jak vtipkovala paní Nuland) a podobnými inovacemi. Z dějepisu víme, že bylo období nazývající se matriarchát. To je forma společnosti, kde vládne žena. Tenkrát to byla matka, v naší době to bude rodič číslo 1 nebo jiné. Postaru se žít nedá.

Na Dálném východě, v ČLR, hrozí jiné nebezpečí. Jaké? Kdyby čínské komunisty opustil rozum během oslav čínského nového roku, který začíná 1. února, a rozhodli by se bojovat s omikronem tak, jak s ním bojují SRN a jinde na Západě, snížil by se hospodářský výkon ČLR na polovinu, v české kotlině na desetinu, přičemž nevím, o kolik by se zmenšil objem CO2 a tím by se urychlila cesta k vysněnému cíli, popsaném ve Velkém resetu.

Mezi Západem a Východem zpochybňuje německý špagát Ruská federace. V ní se staví na zadní nohy ruský medvěd. Probudil ruskou pátou kolonu a také politika Dmitrije Medveděva. Ten básní téměř každý den o pro a proti QR kódům, válce a lockdownu v Ruské federaci. Bojí se o demokracii a svobodu občanů. Proto nevylučuji, že se může jednat o přípravu na návrat do Kremlu. Kdo ví něco o zoologii a jak bojují medvědi o medvědici, potvrdí, že ten menší se vzdává bez boje a nikdy nebojuje proti většímu, vyššímu a zřejmě i silnějšímu medvědovi.

Česká vláda ve středu souhlasila, že Ukrajině daruje přes čtyři tisíce dělostřeleckých granátů za více než 36 milionů korun. Jaký je to vzkaz pro Evropu a pro svět?

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Daniela Černá

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paní Drábová tvrdí, že se máme parádně? Ve srovnání s Kongem určitě, říká Šichtařová

15:30 Paní Drábová tvrdí, že se máme parádně? Ve srovnání s Kongem určitě, říká Šichtařová

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Podle političky STAN a jaderné inženýrky Dany Drábové se máme v té naší…