Prezident Miloš Zeman proslavil termín „lepšolidé“. Vysvětluje ho tak, že jsou to lidé, „kteří se považují za něco lepšího než my ostatní, kteří nám neustále radí, co máme dělat, kteří své názory považují za nadřazené názorům ostatních“. Jak to vlastně prezident myslel? Kdo je „lepšočlověk“ podle vás? Znáte nějaké?
Tento termín je poměrně přesnou nálepkou v bitvě všeobecného nálepkování, kterému se dnes prakticky v politice nelze vyhnout. Sám jsem to zkoušel, nicméně tlak nálepkujících je tak silný, že se mu lze bránit opravdu pouze nekompromisním nastavováním zrcadla. „Lepšolidé“ je v této nekorektní válce dokonalým označením těch, kteří ji rozpoutali. Lidí, kteří jsou tak hluboce přesvědčeni o tom, že právě oni jsou ti „lepší“ a povolanější k řízení věcí veřejných, a to do takové míry, že nechtějí svým spoluobčanům povolit jakoukoliv další demokratizaci naší společnosti, díky které by získali po dlouhých obdobích bezmoci skutečnou a reálnou moc.
Jsou to ti, kteří by „brali bábě občanku“, souhlasí s cenzurou internetu a tvrdí, že my Češi, Moravané, Slezané a ostatní občané ČR z řad menšin jsme hloupější než občané Švýcarska anebo Lichtenštejnska. Jsou to lidé, kteří prakticky vždy jako první xenofobně napadají původ, vzdělání, zaměstnání a důstojnost svých legitimních oponentů.
Konkrétně na naší politické scéně tuto kryptofašistickou elitu dokonale reprezentují lidé, jako jsou pan Drahoš, Kalousek, Bartoš, Farský nebo naše odvážné hybridní bojovnice s Ruskem, dámy Pekarová Adamová a paní Langšádlová. Mimo politiku většina politických komentátorů protičeské bruselské TV se sídlem na Kavčích horách.
Historik Pavel Kosatík uvedl, že Miloš Zeman se mstí za život. Profesor Martin C. Putna řekl, že Zeman není nic jiného než směšný ožrala. Lze s těmito tezemi souhlasit a do jaké míry?
Za mne osobně je pan prezident Zeman člověk, který si svůj život naprosto dokonale užívá, a autor tohoto komentáře nám neplánovaně odhalil kvalitu vlastního života. S panem Putnou souhlasím v tom, že je tím, za co se sám označil, i když vůbec netuším, proč si bere do úst katolíky. (Martin C. Putna v rozhovoru pro Tiscali.cz dne 9.1.2019 uvedl mimo jiné, že "...pravoslavná církev je proruská, půlka katolické církve je proruská", pozn. red.)
Jaroslav Kmenta se nedávno zamýšlel, proč se Miloš Zeman změnil. „Zemanovu politickou osobnost zásadně ovlivnilo to, že většinu svého života prožil v totalitním režimu. Na Zemana lze určitě nahlížet jako na unikátní osobnost s talentem výtečného rétora, inteligentního a velmi sečtělého politika. S postupujícím věkem a politickou kariérou však začaly na povrch čím dál více vystupovat vlastnosti, které odradily mnohé z těch, jimž byl ještě na přelomu osmdesátých a devadesátých let sympatický. Tyto osobnostní rysy se přitom nevzaly ve vzduchoprázdnu, ale v Zemanovi byly již dříve,“ píše Kmenta. Lze s tím souhlasit? Utahalo Zemana drsné politické prostředí, nebo v něm negativní charakterové rysy byly přítomny odjakživa?
Jaroslav Kmenta by si měl opakovaně nastudovat výsledky posledních dvou přímých prezidentských voleb. Ušetřil by si spoustu mlácení prázdné slámy. Vůbec netuším, co vše anebo zásadně formovalo osobnost pana prezidenta anebo pana Kmenty, vím pouze jedno. Pan Kmenta se prokazatelně mýlí v tom, že by se od pana prezidenta někdo odvracel, protože jinak by nemohl obhájit svůj úřad proti tak extrémnímu nenávistnému tlaku, který na něj a jeho tým byl vyvíjen veřejnoprávními a korporátními médii ve vlastnictví jeho přímých politických oponentů. Vaši poslední otázku hodnotím jako faul „loaded question“.
Prezident Zeman pokračuje ve vyhrocené rétorice, když vysvětlil, že nechtěl jít osobně uctít památku Jana Palacha, protože by se na místě piety setkal se svými odpůrci. „Šlo o výraz pohrdání těmito lidmi. Nebylo to kvůli mé kondici,“ prohlásil Zeman. Řekl rovněž, že se snaží vyhýbat setkáním s „blbci“ a „blázny“. „Kdo chce za svoji pravdu nebo za svůj názor bojovat, tak může bojovat pouze živý, když je mrtvý, tak jeho boj ztrácí smysl,“ dodal Zeman. Je to šťastné vyjádření? Nese za vyhrocenou atmosféru v české společnosti odpovědnost spíše prezident Zeman, nebo jeho odpůrci?
Pan prezident Zeman je pod neustálým tlakem jak mediálních, politických, tak i občanských hejtrů a na tento tlak reaguje stylem, který je mně osobně velmi sympatický. Dokonale všem svým hejtrům nastavuje zrcadlo a také díky tomu, že si evidentně dokázal uhájit svou důstojnost i pod útoky absolutní mediální přesily, jej to opakovaně vyneslo do prezidentského úřadu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs