Co si nový lidskoprávní spolek Liga LIBE klade za cíl? Inspirovali jste se existencí podobných spolků v zahraničí, například americkou NRA (National Rifle Association – organizace, zabývající se ochranou práv majitelů zbraní v USA, pozn. red.), která má takřka pět milionů členů?
Naše cíle jsou velmi podobné. To, čím se zabýváme, ovšem rozhodně nemá být jen o soukromých, legálně držených zbraních. Je to o svobodě a o právech, zejména o právu na bezpečnost, tedy o tom, co je obvykle v pyramidě lidských potřeb dáváno někam do základů vedle potravy a tepla. Bezpečnost je něco, kvůli čemu vznikaly státy. Ty měly své obyvatele chránit. Pro Ligu LIBE je toto velký cíl. K bezpečnosti v demokratickém státu by mělo patřit to, že když policie, byť sebelepší, nemůže být vždy a všude, tak aby řadový a bezúhonný občan mohl sám chránit sebe a své nejbližší. Tedy aby měl k dispozici adekvátní obranné prostředky, například právo na legální soukromou zbraň, pokud splní současná a nutno dodat, že náročná, kritéria.
Zmínil jste NRA. Skutečně, když pomineme její očerňování americkými demokraty, kteří si na demokraty pouze hrají a jsou to spíše socialisté, až marxisté, tak jde o organizaci, která velmi otevřeně a nekompromisně chrání majitele legálních soukromých zbraní. Ti se totiž nemají za co stydět, neb patří k té nejprověřenější části veřejnosti. Problémem jsou zbraně nelegální. Zkrátka, boj proti kriminalitě, terorismu a násilí se nedá uskutečnit tím, že slušným lidem budete omezovat jejich soukromé zbraně. Tím totiž jen odzbrojujete potenciální oběti skutečných kriminálníků a teroristů, kteří si kvůli své činnosti rozhodně zbrojní průkaz nepořizují.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs