V těchto dnech si připomínáme dvacet let od vstupu ČR do NATO. Jak naše členství s odstupem dvou dekád hodnotit, je pro nás přínosem? Měli bychom v rámci Aliance být aktivnější – například v Afghánistánu?
Bohužel nejsme v příliš výhodné pozici. Naše současná armáda je zdecimována na úroveň expedičního sboru a obranu státu by v případě konfliktu nezvládla. Naši vojáci tak plní s plným nasazením své bojové úkoly v rámci NATO, pravda, při plnění fatálně chybných politických rozhodnutí.
Invaze do Afghánistánu měla být reakcí na teroristické útoky spáchané teroristy z al-Káidy v USA dne 11. září 2001. Je nutné podotknout, že žádný z těchto teroristů nebyl Afghánec, naprostá většina z nich pocházela ze Saúdské Arábie, která je ovšem spojencem USA a bohatým odběratelem amerického vojenského arzenálu a také dodavatelem levné ropy. Tálibové prý sami tehdy nabízeli CIA, že teroristy z al-Káidy na svém území pochytají a předají do USA, neboť si rozhodně nepřáli vojenský konflikt s NATO. Američané se přesto rozhodli pro invazi, svrhli Tálibán a instalovali loutkovou vládu.
Po neuvěřitelných 18 letech je situace v Afghánistánu více než tristní. Tálibové ovládají stále větší území a bezpečnostní situace se prudce zhoršuje. Pro americkou administrativu je tato situace neudržitelná a snaží se vyjednat s Tálibánem předání moci. Domnívám se, že se nakonec dohodnou na předání celé země, kromě Kábulu a okolí, kde se opevní současná vláda a věrné bezpečnostní složky. Tento stav bude Tálibán tolerovat do chvíle, než se stáhnou poslední spojenecké jednotky. Poté obsadí i Kábul, povraždí všechny Afghánce, kteří režimu pomáhali, a znovu obnoví svoji vládu v zemi. Otázkou pak bude, proč tam vlastně všichni ti naši chlapci umírali…
V souvislosti s 20. výročím vstupu ČR do NATO se prezident Zeman vyjádřil k bombardování Jugoslávie v roce 1999. Schválení aliančního bombardování českou vládou považuje prý s odstupem za chybu. Co vy na to říkáte? Schválení takzvaného humanitárního bombardování tehdejší Jugoslávie je jednou z věcí, kterou někteří lidé vyčítají bývalému prezidentu Havlovi….
Západ nás do NATO přibral narychlo v roce 1999, pár týdnů před bombardováním Jugoslávie právě proto, abychom sehráli roli užitečných idiotů a poskytli politické krytí tomuto brutálnímu zvěrstvu. Jak víme, náš tehdejší prezident Havel se této role zhostil na výbornou.
A co v této souvislosti říci na slova Madeleine Albrightové, podle které tehdy diplomatické řešení v bývalé Jugoslávii nebylo možné? „Kolikrát jsme vedli diplomatická jednání, všecko jsme zkoušeli, ale Srbové zabíjeli lidi jenom proto, že byli muslimové,“ odpověděla mimo jiné na otázku, kterou jí položil redaktor ParlamentníchListů.cz, zda bylo toto řešení správné a jestli toho s ohledem na tisíce mrtvých civilistů (včetně žen a dětí) nelituje.
Tato bezcitná loutka amerických oligarchů se měla už dávno zodpovídat před mezinárodním tribunálem pro válečné zločince. Obávám se, že se tak v dohledné době nestane, proto věřím, že se bude alespoň smažit v pekle. Na kšeftech s teroristy v Kosovu vydělala tato bestie velké jmění a dohodla tam umístění druhé největší americké vojenské základny v Evropě.
Blíží se volby do EU. Jak podle vás i vzhledem k problémům s migranty nebo k tomu, co se děje už dlouhé týdny v ulicích Francie, dopadnou?
Demonstrace napříč Evropou jsou výsledkem katastrofální migrační, energetické a evropské politiky Merkelové a Macrona. Francie čelí extrémně vysoké nezaměstnanosti a vysokému počtu lidí žijících v chudobě. Špatná bezpečnostní situace se již také projevuje všude a počet násilných útoků a znásilnění neustále narůstá. Masivní příliv ilegálních imigrantů, naprosto změnil tvář celých čtvrtí západoevropských měst. Je již jasně patrný posun k islamizaci jak Francie, tak i Německa a Anglie. V květnových volbách do Evropského parlamentu musejí napříč Evropou posílit vlastenecká hnutí jako třeba naše SPD. Pokud neobstojíme, je to konec české státnosti, protože EU bude mít do léta německého vůdce a fakticky tak čtvrtou říši. Z historie víme, že Němci byli vždy přesvědčeni, že dělají vše nejlépe, takže se máme čeho obávat...
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora