„Až příliš často se ptáme, co pro nás může dalšího udělat Evropská unie, namísto toho, abychom se více ptali na to, co my můžeme udělat pro Evropskou unii,“ řekl v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil. Máte také pocit, že se málo ptáme, co můžeme udělat pro EU?
Pozice některých politiků – „Já nejsem Čech, já jsem Evropan.“ – je mi bytostně cizí a odporná.
Je podle vás tento názor Miloše Vystrčila v ODS sdílen větší částí členstva? ODS se vždy stavěla k těmto teatrálním projevům evropské sounáležitosti spíše vlažně, ale teď se tam stále častěji ozývají lidé jako Eva Decroix, která před volbami do EU vykládala, jak je „dítětem programu Erasmus“ a jak je EU vděčná. Jak jste to vnímal, když jste byl v ODS?
Z ODS jsem byl vyloučen za víceméně odpor k podobným postojům. Takže takhle jsem to vnímal.
Když opomeneme Unii, což je soubor institucí a jejich úředníků, tak bych otázku formuloval trochu jinak: Co nejlepšího můžeme udělat pro Evropu, pro naše vztahy se sousedy?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID-19
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jakub Vosáhlo