Komunista Klán: Neuvěřitelná masáž kolem upálení Palacha. Z historie hysterie. Upálil se na protest proti vstupu vojsk, ne proti KSČ

18.02.2019 18:25 | Zprávy

ROZHOVOR „Dokonce ani SSSR nechtěl po svých ‚spřátelených‘ zemích, aby se účastnily v jeho konfliktech. Proč tedy musíme pořád někoho poslouchat a ještě se účastnit ilegálních válek? Mám obavu, že když náhodou USA vpadnou do Venezuely, tak se hrdě přidáme, a to jen proto, že se prý bude ‚chránit demokracie‘, nebo se tam bude opět bojovat proti terorismu,“ obává se exposlanec KSČM z Kutné Hory Jan Klán. Ke zprávě BIS dodává: „BIS se dle mého názoru snaží vyvolávat protiruskou hysterii i ve vztahu k minulosti. Nechci se dočkat toho, že Dobrovský a Palacký budou označeni za agenty carského Ruska. Ne nadarmo se BIS přezdívá čučkaři.“

Komunista Klán: Neuvěřitelná masáž kolem upálení Palacha. Z historie hysterie. Upálil se na protest proti vstupu vojsk, ne proti KSČ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Klán

Kritizujete ministra obrany Metnara za výrok, že pokud se z Afghánistánu stáhnou Američané, odejdeme odtud i my. Proč? Není stáhnutí našich vojáků, potažmo i těch amerických, z této země i vaším přáním?

Ano, máte pravdu, že je naším přáním stažení našich vojsk z Afghánistánu, kde se vede ilegální válka bez mandátu Rady bezpečnosti OSN. Nicméně proč bychom měli čekat na to, až se stáhnou Američané? To nejsme snad suverénním státem, který se může svobodně rozhodnout? To pořád musíme čekat na rozhodnutí „světového četníka“? Navíc si musím vždy položit otázku: Proč pořád někam „lezeme“, když je mnoho států, které nikam své vojáky nevysílají? Celé mi to přijde, jako že se někomu chceme za něco zavděčit. Nevím ale kvůli čemu se chceme zavděčovat USA?

Proč kritizuji ministra obrany Metnara? Právě za jeho výrok, který ukazuje na naše „vazalství“ směrem k USA. Umím si živě představit, že kdyby se vyhlásila válka Rusku, tak budeme v první linii. Budeme mít nejvíce obětí, protože máme strategickou polohu. To pořád nikomu nedochází, že se všude hraje informační válka o to, jak zastrašit Rusko, případně jak je více zatáhnout do nějakého konfliktu? Dokonce ani SSSR nechtěl po svých „spřátelených“ zemích, aby se účastnily v jeho konfliktech. Jako například v Afghánistánu. Proč tedy musíme pořád někoho poslouchat a ještě se účastnit ilegálních válek? Mám obavu, že když náhodou USA vpadnou do Venezuely, tak se hrdě přidáme, a to jen proto, že se prý bude „chránit demokracie“, nebo se tam bude opět bojovat proti terorismu. Možná tam ještě Saddám Husajn společně s Muammarem Kaddáfím schovávají nějaké zbraně hromadného ničení, které se v Iráku nenalezly. To myslím samozřejmě ironicky ve vztahu k ilegální válce v Iráku.

Dramatická situace nastala ve Venezuele, kde se šéf opozice a předseda parlamentu označil za prezidenta. Co tomu říkáte?

Tomu se říká „převrat“ v přímém přenosu. Předseda tamního parlamentu se označil za prezidenta. Už to samo zní divně. A USA, včetně dalších států, to kvitují a tolerují. K čemu tedy poté jsou volby? Můžeme si ukázat jeden myšlenkový experiment. Představte si, že by se například Andrej Babiš prohlásil prezidentem. Kdo by to toleroval? Asi nikdo, že? Všichni by burcovali, že je to popření demokratických voleb, a navíc to nedává souvislost. Myslím si, že ve Venezuele byl nalezen přívrženec (loutka) Trumpa, a proto byl rychle uznán za prezidenta, i když jím vůbec není. Jižní Amerika byla navíc vždy v hledáčku USA, protože ji považovaly za svůj dvorek, kam nikdo nesmí.

Českem se přehnala kauza Huawei. Jak ji vnímáte vy?

Kauza Huawei je primárně politický problém o našem směřování. Zda budeme směřovat na západ k USA, nebo na východ k Číně. Je evidentní, že je naše směřování od roku 1990 primárně nasměrováno k USA jako velkému vzoru. Nikdo ale nevzal v potaz, že globalizace změnila podmínky. Musíme si uvědomit, že USA jsou na ústupu a kauza Huawei je pouze obchodní válkou USA versus Čína. To, že je privátní firma, ať tuzemská, nebo zahraniční, bezpečnostním rizikem, je nepochybně pravda. Je to z logiky věci, protože vždy chce stát oslabit, případně jej nahradit, ovládnout. Jedná se o logiku trhu. Nicméně tvrzení, že technologie firmy Huawei jsou nebezpečné, když jsou stejné jako každé jiné, je mimo. Pokud bych zašel do extrémů, tak technologie jiných firem jsou bezpečné?

Všichni si musíme uvědomit, že dnešní společnost je globálně společností kontrolovanou. Všichni sledují všechny. S oblibou říkám, že dříve existovalo vzájemně zaručené zničení jadernými zbraněmi. Dnes existuje vzájemně zaručené sledování. Ostatně, každý uživatel toho nebo onoho zařízení je sledován. Tomu se prostě nevyhnete. Navíc s radostí odevzdáváte svá data na internet, sociální sítě, a to jen proto, že se chcete bavit, vzdělávat, nebo jen proto, že to po vás určité platformy vyžadují. Prý v rámci zlepšení služeb, ale ve skutečnosti obchodují s vašimi daty. Když to celé shrnu, tak kauzu Huawei rozpoutal americký prezident Donald Trump, který se bojí o to, že americké firmy odejdou z globálního tržiště. Ostatně při svém nástupu jasně prohlásil, že bude dělat vše, aby ochránil tamní firmy a průmysl.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Vláda České republiky byl položen dotaz

Peníze

Kam se podēly peníze z DPH? To není naivní dotaz,se zdražováním roste i DPH,lidem se nepřidává,firmy se nedotuji ,musí skončit,nebo utéct,tak kde jsou ty peníze?????

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A tihle lidé ho volí a věří, že Rusko je agresor.“ Umělecký kovář se střetl s voliči Fialy

18:35 „A tihle lidé ho volí a věří, že Rusko je agresor.“ Umělecký kovář se střetl s voliči Fialy

Vietnamské hospodářství jede na plno. Na rozdíl od našeho. Pro mnohé kontroverzní umělecký kovář Jiř…