SPD znamená „Svoboda a přímá demokracie“. Je podle vás v komunální politice dostatek prostoru pro „přímou demokracii“, tedy že lidé mohou dát účinně najevo svůj postoj i během volebního období?
Právě v komunální politice jsou referenda využívána a lidé se tak mohou zapojit do politického dění, což nemají možnost na celostátní úrovni. Totéž se SPD snaží prosadit na celostátní úrovni, tak aby lidé mohli v důležitých otázkách rozhodovat sami. V současné době vidím jako jedno z takových témat, kdy bychom rozhodnutí měli nechat na občanech našeho státu, právě podpis obranné smlouvy o spolupráci mezi USA a ČR. Žádná z vládních stran takovou smlouvu ve svém programu neměla a lidé se nemohli rozhodnout, zda s takto závažnou věcí souhlasí.
Jak se vám se značkou SPD v zádech daří v komunální politice prosazovat vaše návrhy, případně nějak systematičtěji spolupracovat s ostatními stranami a hnutími? Třeba na parlamentní úrovni je to, jak známo, trochu problém…
V rámci působení v zastupitelstvu Karlovarského kraje jsme sice v opozici, ale v rámci hlasování o projednávaných bodech se neřídíme názorem, že musíme být za každou cenu v opozici, ale hlasujeme podle toho, co je dobré pro lidi a náš kraj.
Jak se na vaše politické působení v dresu SPD dívá vaše okolí, třeba sousedé, obyčejní lidé? Zažíváte, že vám vyčítají, že sedíte v zastupitelstvu za „ty extremisty“?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo