Mám rád USA. Ale toto se snad odtamtud do Čech nedostane, doufá sociální demokrat

15.07.2020 18:59 | Zprávy

ROZHOVOR „Když sleduji všechny ty podivné sluníčkářské kampaně, které se lidi snaží přesvědčit, že jen ony mají patent na pravdu a na rozum, vstávají mi z toho vlasy na hlavě. Ty pomníky těm úspěšným lidem byly vystavěny přeci kvůli něčemu jinému, než kvůli čemu je chtějí ty rozvášněné davy teď bourat. Až někdy začne hypotetická kampaň proti kradení čokolády v obchodě a přijde se na to, že nějaká významná osobnost, které budujeme pomníky dnes, v dětství kradla v samoobsluze čokoládu, také jí ty pomníky snad budou chtít bourat?" ptá se bloger a bývalý zastupitel Prahy 22 Libor Čermák (ČSSD).

Mám rád USA. Ale toto se snad odtamtud do Čech nedostane, doufá sociální demokrat
Foto: Screen ČT24
Popisek: Demonstranti v USA boří pomníky

Black lives matter nemá s bojem proti rasismu nic společného, píšete ve svém blogu. Proč?

Jsem toho názoru, že jakmile někdo rozděluje lidi podle barvy kůže, tak samozřejmě má rasistické myšlení. Co je to to „Black“ v názvu té organizace? Proč tam nemá „all“, jak to říká náš pan prezident? Tam v tom názvu se zkrátka a dobře rozdělují lidi podle barvy kůže, a to je špatně. Pokud chce někdo nějak rozdělovat lidi, tak ať je rozděluje jenom a pouze na slušné a neslušné. Nebo na ty s demokratickým smýšlením, a naopak s šovinistickým nadřazeneckým smýšlením, nebo na lidi, co chtějí pracovat pro společnost, či na lidi, co chtějí parazitovat jen na sociálních dávkách. Tak by to mělo být bez ohledu na to, zda je dotyčný bílý, rudý, černý, žlutý, malý, šedivý odněkud z vesmíru nebo dokonce fialový s puntíčky.  

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása cituje ve svém blogu George Orwella a dodává: „Všechny podivné kampaně typu Mee too, bezuhlíková společnost nebo Black Lives Matter v nás mají vyvolat pocit viny za útlak žen, za špatné životní prostředí a za diskriminaci černochů. Jsou pořádány hony na úspěšné osobnosti, vymýšleny nesmyslné projekty, které zničí hospodářství jednotlivých zemí a přepisují se dějiny, ničí sochy. Vše přesně v duchu Orwella.“ Jsme opravdu v orwellovské době?

Když sleduji všechny ty podivné sluníčkářské kampaně, které se lidi snaží přesvědčit, že jen ony mají patent na pravdu a na rozum, vstávají mi z toho vlasy na hlavě. Ty pomníky těm úspěšným lidem byly vystavěny přeci kvůli něčemu jinému, než kvůli čemu je chtějí ty rozvášněné davy teď bourat. Až někdy začne hypotetická kampaň proti kradení čokolády v obchodě a přijde se na to, že nějaká významná osobnost, které budujeme pomníky dnes, v dětství kradla v samoobsluze čokoládu, také jí ty pomníky snad budou chtít bourat?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nevyjde se 130 tisíci? Výrok Šípové je nehorázný, říká Šichtařová

18:06 Nevyjde se 130 tisíci? Výrok Šípové je nehorázný, říká Šichtařová

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ 130 tisíc je královský plat, a to nejen pro rodinu s pěti dětmi, ale do…