Mám rád USA. Ale toto se snad odtamtud do Čech nedostane, doufá sociální demokrat

15.07.2020 18:59 | Zprávy

ROZHOVOR „Když sleduji všechny ty podivné sluníčkářské kampaně, které se lidi snaží přesvědčit, že jen ony mají patent na pravdu a na rozum, vstávají mi z toho vlasy na hlavě. Ty pomníky těm úspěšným lidem byly vystavěny přeci kvůli něčemu jinému, než kvůli čemu je chtějí ty rozvášněné davy teď bourat. Až někdy začne hypotetická kampaň proti kradení čokolády v obchodě a přijde se na to, že nějaká významná osobnost, které budujeme pomníky dnes, v dětství kradla v samoobsluze čokoládu, také jí ty pomníky snad budou chtít bourat?" ptá se bloger a bývalý zastupitel Prahy 22 Libor Čermák (ČSSD).

Mám rád USA. Ale toto se snad odtamtud do Čech nedostane, doufá sociální demokrat
Foto: Screen ČT24
Popisek: Demonstranti v USA boří pomníky

Black lives matter nemá s bojem proti rasismu nic společného, píšete ve svém blogu. Proč?

Jsem toho názoru, že jakmile někdo rozděluje lidi podle barvy kůže, tak samozřejmě má rasistické myšlení. Co je to to „Black“ v názvu té organizace? Proč tam nemá „all“, jak to říká náš pan prezident? Tam v tom názvu se zkrátka a dobře rozdělují lidi podle barvy kůže, a to je špatně. Pokud chce někdo nějak rozdělovat lidi, tak ať je rozděluje jenom a pouze na slušné a neslušné. Nebo na ty s demokratickým smýšlením, a naopak s šovinistickým nadřazeneckým smýšlením, nebo na lidi, co chtějí pracovat pro společnost, či na lidi, co chtějí parazitovat jen na sociálních dávkách. Tak by to mělo být bez ohledu na to, zda je dotyčný bílý, rudý, černý, žlutý, malý, šedivý odněkud z vesmíru nebo dokonce fialový s puntíčky.  

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása cituje ve svém blogu George Orwella a dodává: „Všechny podivné kampaně typu Mee too, bezuhlíková společnost nebo Black Lives Matter v nás mají vyvolat pocit viny za útlak žen, za špatné životní prostředí a za diskriminaci černochů. Jsou pořádány hony na úspěšné osobnosti, vymýšleny nesmyslné projekty, které zničí hospodářství jednotlivých zemí a přepisují se dějiny, ničí sochy. Vše přesně v duchu Orwella.“ Jsme opravdu v orwellovské době?

Když sleduji všechny ty podivné sluníčkářské kampaně, které se lidi snaží přesvědčit, že jen ony mají patent na pravdu a na rozum, vstávají mi z toho vlasy na hlavě. Ty pomníky těm úspěšným lidem byly vystavěny přeci kvůli něčemu jinému, než kvůli čemu je chtějí ty rozvášněné davy teď bourat. Až někdy začne hypotetická kampaň proti kradení čokolády v obchodě a přijde se na to, že nějaká významná osobnost, které budujeme pomníky dnes, v dětství kradla v samoobsluze čokoládu, také jí ty pomníky snad budou chtít bourat?

Jiří Čunek v rozhovoru pro Reflex upozorňuje, že ve všech společenských vrstvách porušujeme pravidla. „Místo toho, aby v zorném úhlu společnosti stála záchrana normálních rodin, jež mají děti, pozornost se upíná k marginálním menšinám. My bychom měli chtít, aby nebyly svobodné matky, aby fungovaly normální partnerské vztahy. Legislativu bychom měli přizpůsobit tak, abychom otce vedli k odpovědnosti za své konání, za děti,“ řekl. Co k tomu říci?

V současné době existují podivné trendy k tomu, že se ty marginální menšiny dostávají do jakési módy. Na stránce „Hatefree“ je dokonce článek „Že i ty můžeš být v menšině“. A to třeba jen na základě vašich zálib a koníčků. Já se například ve svém volném čase zajímám o záhady, UFO a mimozemské civilizace. A někdo jiný zas o něco jiného, třeba sbírá známky. Každý máme nějaké své záliby. Někdo tradičnější, někdo netradičnější. Ale aby si kvůli tomu měl každý vymýšlet nějakou svoji menšinu? Vždyť bych vypadal jako neomarxista, a tak skutečně vypadat nechci. Ne děkuji. 

V rozhovoru pro MF Dnes bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný uvedl, že si myslí, že svět se zbláznil. „Konečně se zúročily investice do vymývání mozků dvou až tří generací. Probíhalo zejména na západních univerzitách, bylo tam přítomno ve školské systému. Je to vymývání mozků, které je velmi dobře financováno z nadací s různými otevřenými společnostmi.“ Vyústilo to dle něj do tří podvodů. Ekologického, genderového a rasového. Co si myslíte vy?

Indoktrinace dětí a studentů nějakou konkrétní politickou ideologií nemá ve školství v demokratickém státě nic dělat. Já sám pracuji jako pedagog volného času, ale v životě bych se děti jakoukoliv politickou ideologií indoktrinovat neodvážil. Mám dokonce za to, že je to i trestné! A tak by to zkrátka neměl dělat nikdo. A o politických neziskovkách ani nemluvím. Mladým lidem by se měla dát možnost, aby si udělali takový politický názor, který vychází především z jejich životních zkušeností, a nikoliv z toho, co do něj někdo někde ve školách indoktrinoval.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Jana Krutáková byl položen dotaz

Jak bude to zálohování fungovat v praxi? A je to už definitivní věc?

Dobrý den, to budu muset pet lahve nebo plechovky vracet v původním stavu, tzn. nesešlapané apod.? Někdo tvrdí, že budou muset dokonce mít i etiketu. To jako fakt? Proč se ptám na tu deformaci, jestli je to tak, tak nevím, kde je mám skladovat a vůbec mi celý ten systém záloh přijde nesmysl. Podle m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armádní vysílání Zdeňka Svěráka. Zbořil přidává jadrné přísloví

20:37 Armádní vysílání Zdeňka Svěráka. Zbořil přidává jadrné přísloví

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Válka, povodně, a do toho ještě volby. Takto vypočítal katastrofy této země Z…