Miloš Zeman pro PL: Oběšení uprchlíci a smích. Prasečí hlava a ovar. Výzva Sobotkovi a zcela nová informace o přátelství s Čínou

28.02.2016 16:19 | Zprávy

ROZHOVOR Turecko může od EU příště požadovat ne tři, ale klidně devět miliard eur. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Premiér Sobotka podle něho jedná nedemokraticky, když nechce připustit referendum o vystoupení České republiky v EU. Zeman by sám sice hlasoval proti, ale lidé musí mít právo se vyjádřit. Hovořilo se také o návštěvě čínského prezidenta nebo výročí února 1948.

Miloš Zeman pro PL: Oběšení uprchlíci a smích. Prasečí hlava a ovar. Výzva Sobotkovi a zcela nová informace o přátelství s Čínou
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Summit Evropské rady, který se konal před týdnem, nepřinesl v otázce řešení migrační krize vlastně nic. Lídři se pouze dohodli, že se zase sejdou. Vypadá to skoro jako tradiční závěr jednání špiček Evropské unie. Co k tomu říci?

Na tiskové konferenci (k ukončení návštěvy Libereckého kraje, pozn. red.), myslím, že to byl Jaroslav Plesl, šéfredaktor Mladé fronty, který tyto summity nazývá „nulity“ a já s ním naprosto souhlasím. Jinak bych vás opravil, ten minulý summit Evropské rady se samozřejmě vůbec nemohl zabývat migrační krizí, protože tam nebyl Erdogan (turecký prezident, pozn. red.) kvůli atentátům v Ankaře. Mezi námi, kdyby tam byl, tak by to také dopadlo jako „nulit“. Akorát, že teď bude o jeden summit víc, začátkem března se má v Istanbulu konečně projednávat migrační krize a jestli jste zaregistroval uniknuvší zápis z jednání Erdogana s Junckerem, tak „Lucembursko je malé turecké město“ a říkám si, že diskuse bude možná vyhrocená. Erdogan, kterému se nabízí tři miliardy eur, bude požadovat ne šest, ale devět miliard a každým dalším summitem se tato částka bude zvyšovat.

Premiér Sobotka řekl nedávno v Právu, že uprchlíky nemusíme vítat, ale zároveň máme povinnost těm, co prchají před válkou, pomoci. Neprotiřečí si to?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

10:36 Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

„Dle mého názoru by si bez tohoto ‚dvojího metru‘ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících …