Na zbraně, to peníze najdou. Na léky… Konečná k českému skandálu

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

16.10.2023 15:00 | Rozhovor

Jak vidí situaci v Izraeli? A co říká na následné „oslavy“ i v některých západních zemích? I o tom v rozhovoru mluví europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. „Je to obrovské selhání jak našeho ministra zdravotnictví, ale i celé EU,“ říká pak k současné situaci ohledně léků. Vyjádřila se i k některým krokům prezidenta Pavla. Padla slova jako „skandální“. Dostala se i k zemským volbám v Bavorsku a Hesensku.

Na zbraně, to peníze najdou. Na léky… Konečná k českému skandálu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

Paní poslankyně, podívejme se na to, co se odehrává v Izraeli. Jak se bude situace podle vás vyvíjet? A je nějaké řešení?

Znovu v této souvislosti připomínám, že KSČM je jako jediná strana polistopadové politické scény důsledně mírovou stranou. Odsoudili jsme vojenské konflikty v Jugoslávii, Afghánistánu, Libyi, Sýrii, Jemenu, na Ukrajině i všude jinde – stejně jako nyní konflikt v Pásmu Gazy. Jen bych zde chtěla připomenout i některé skutečnosti, které z našich veřejnoprávních médii nezazněly. K útoku Hamásu došlo přesně 50 let a jeden den po tzv. jomkipurské válce, kdy se egyptské a syrské jednotky marně pokusily získat zpět území, která Izrael násilně zabral v roce 1967. V období let 2008–2023 vedl Izrael čtyři války na palestinském území, kde bylo zabito 6 407 Palestinců a více než 152 560 jich bylo zraněno. Ve stejné době bylo zabito 308 Izraelců a 750 jich bylo zraněno. Je jasné, že útok Hamásu na Izrael posílí izraelské jestřáby, sníží naději na mírovou dohodu téměř k nule a otupí snahy některých amerických zákonodárců vyjednat pro Palestince aspoň menší ústupky. Regionu hrozí nové napětí a střety, které povedou k dalším tisícům mrtvých. Řešení samozřejmě existuje, a to naplnění usnesení OSN a dvoustátní řešení.

Útok na Izrael vyvolal „oslavy“ v některých západních zemích. Desítky lidí slavily například v Berlíně. Jak na to reagovat?

Oslavovat násilí je nepřijatelné. K tomu ale musejí využít tamní orgány své legislativní nástroje, aby se nic takového nedělo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

chichi, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemacycek , 16.10.2023 15:44:16
cit.: "Je jistě jako bývalý voják schopný vyhodnotit situaci a zaujmout k ní jednoznačné stanovisko". Pani poslankyně, tak tady ste netrefila hlavíček na hřebičku :-). To je právě to, co tadle zelená guma absolutně neumí. Mohlo by dokonce vzniknout nový přísloví: "jak je hezkej, tak je blbej" :-):-):-) ...

|  21 |  1

Další články z rubriky

Fialovi hoří mezi půlkami, tak vylezl Minář. Vyoral si všiml

13:31 Fialovi hoří mezi půlkami, tak vylezl Minář. Vyoral si všiml

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – Mimo další témata, například jásání nad utopenými Rusy v Egyptě, …