Obchodní ředitelka Hasičské vzájemné pojišťovny: Pojištění Samosprávných celků? I tomuto produktu jsme věnovali skutečně velkou péči

08.11.2019 9:25 | Zprávy

ROZHOVOR Hasičská vzájemná pojišťovna věnovala velké úsilí produktu pojištění samosprávných celků. Co si pod tímto pojmem představit a co si města a obce nechávají nejčastěji pojistit? To nám v rozhovoru prozradila obchodní ředitelka Hasičské vzájemné pojišťovny Ing. Vladimíra Ondráková.

Obchodní ředitelka Hasičské vzájemné pojišťovny: Pojištění Samosprávných celků? I tomuto produktu jsme věnovali skutečně velkou péči
Foto: HVP
Popisek: Ing. Vladimíra Ondráková, obchodní ředitelka Hasičské vzájemné pojišťovny

Ve své nabídce pojištění máte také pojištění samosprávných celků, které nabízí zajištění všech pojistných nebezpečí spjatých s majetkem měst a obcí. Co si pod tímto širokým pojmem můžeme představit?
 
Pojištění obcí není na pojistném trhu nic nového a není nic nového ani pro nás – pojistit obce jsme uměli vždycky. Faktem však je, že nároky na toto pojištění se mění podle toho, jak obcím přibývá majetek, služby, které obec provozuje, i podle narůstajících zákonných požadavků na územní samosprávu, a tím i odpovědnost obecních zastupitelů. Ze zkušeností víme, že jde o majetek a odpovědnost, které jsou proměnlivé v čase i prostoru, a tomu musí moderní pojištění vyhovovat. Naše pojištění samosprávných celků je velice variabilní jak ve svém rozsahu, tak i například ve volbě spoluúčasti. Je jím možné pojistit jak obce, města nebo městské části, tak i jimi zřizované organizace, ať už jsou výrobní či sociální povahy. Stejně tak ho využijí kraje, mikroregiony nebo dobrovolné svazky obcí.
 
 
Jaký majetek si nejčastěji města a obce nechávají pojistit?
 
Jak jsem již uvedla – obecní majetek se ve svém složení velice liší. Záleží na velikosti obce, na tom, jakou má infrastrukturu, jaké a kolik má zřizovaných organizací a tak podobně. Asi nejzajímavějším „druhem“ majetku je městský mobiliář, což jsou lampy, lavičky, odpadkové nádoby, vybavení hřišť a podobně – tady jsou opravdu velké rozdíly.
 
Jak důležitá je tato část nabízeného pojištění ve vaší celkové činnosti Hasičské vzájemné pojišťovny?
 
O skutečnosti, že tato část pojištění je pro nás důležitá, dostatečně vypovídá úsilí, které jsme tomuto produktu věnovali. Řadu prospěšných podnětů jsme například získali díky úzké spolupráci se sbory dobrovolných hasičů. Především v menších obcích bývají dobrovolní hasiči také obecními zastupiteli, a my tak díky spolupráci se sbory máme celkem konkrétní informace, s jakými problémy v oblasti pojištění se obce musejí potýkat. Věnovali jsme tomuto produktu skutečně velkou péči, protože z obchodního hlediska je důležité uchytit se v určitém segmentu klientely vhodným produktem. Právě od našich klientů dostáváme podněty, které mají zásadní vliv na další úpravy produktů, na jejich rozšíření a úpravy.
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zajíčková (ODS): Naše školství stojí na rozcestí

Máte svatou pravdu v tom, že na tom naše školství není dobře, ale uvědomujete si, že jste už víc jak 3 roky u moci a pak vlastně jen konstatujete, že je školství na rozcestí? Nemyslíte, že jste pro školství, o kterém jste před volbami tvrdili, jak bude vaší vlajkovou lodí, udělali žalostně málo? Pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Jiří Svoboda: Jako Hitlerovy dekrety. Tak vznikla Fialova vláda

4:46 Profesor Jiří Svoboda: Jako Hitlerovy dekrety. Tak vznikla Fialova vláda

Ke konci Fialovy vlády můžeme podle profesora Jiřího Svobody říci, že experiment Rychetského Ústavní…