Přistěhovalci nás zničí, říká policejní exprezident. A má jasno: Chránit hranice, vzbouřit se proti kvótám a vyzvat USA, ať si odvezou uprchlíky

18.06.2015 10:22 | Zprávy

Imigrace zamýšlená jako náhrada pracovní síly vedla k postupnému rozkladu západořímské říše. Přišla nevzdělanost, epidemie a rozložila se infrastruktura a kultura. Takové srovnání s dnešní imigrační krizí nabízí bývalý policejní prezident, publicista a podnikatel Stanislav Novotný. I pro naši současnou Evropu může podle něho být multikulturní koncepce zničující. Místo, aby politici dbali o blaho vlastního obyvatelstva, nadávají nám prý do xenofobů.

Přistěhovalci nás zničí, říká policejní exprezident. A má jasno: Chránit hranice, vzbouřit se proti kvótám a vyzvat USA, ať si odvezou uprchlíky
Foto: Archiv SN
Popisek: Stanislav Novotný

Někteří analytici očekávají posílení nemainstreamových či radikálnějších stran vlivem současných imigračních vln a debat kolem kvót a samotného přístupu EU k uprchlíkům. Navíc se neustále objevují nová rekordní čísla, co se týče první velké migrační vlny a následného možného přerozdělení, o čemž teď bude jednat summit EU. Jakou roli to může sehrát při rozkolu v Unii?

Na všech stranách se objevují početné skupiny, které by rády zorganizovaly tlak na vystoupení z EU. Dirigismus nikým nevolených vládců Unie, který stále více otravuje život běžných lidí, a dnes zjevná impotence evropských institucí při řešení skutečně závažných problémů, nutně zvedá vlnu odporu. Zároveň národní vlády po volbách klasicky korigují svoje programy, neboť kampaně se vedou populisticky a bez ohledu na reálné možnosti. Tomu jsme ovšem již přivykli. Nyní však navíc vidíme, jak pod tlakem EU evropské vlády ustupují často až na okraj propasti.

Neschopnost či nedbalost, lhostejnost nebo neochota, neodpovědnost či dokonce zvůle, zkorumpovanost nebo kompromitace? To jsou asi otázky, jež si většina Evropanů klade, když přemýšlejí o důvodu, který stojí za výkony vysoce přeplácených bruselských politiků a úředníků, kteří mají řešit imigrační problém ku prospěchu Evropy. Situace se dala dávno předvídat a tajné služby příslušné oblasti monitorovaly permanentně. Tzv. politické „elity“ prostě měly informací moře. Proč jsme tak strašně nepřipraveni?

V této atmosféře samozřejmě vznikají nová politická hnutí a strany či seskupení, která nabízejí konkrétní řešení pro konkrétní agendu. Nejprve se lidem jevila jako největší problém krize, vyvolaná prakticky nekontrolovatelným bankovním systémem propojeným s nadnárodními korporacemi, a nyní neodpovědná politika v podobě absolutně nezvládnuté imigrace podpaluje sudy s benzinem v jedné zemi za druhou.

Je to opravdu tak vážné? Měli bychom mít z budoucího vývoje strach?

Současným hlavním motorem hnutí odporu je strach, a to oprávněný! Strach o bezpečnost blízkých, strach ze sociálních dopadů. Lidé totiž dobře vnímají, že EU a její státy nejsou reálně schopny identifikovat imigranty ze všech koutů světa, kteří ve velkém překračují schengenské hranice propustné jako cedník. Vidí, že nejsou ochotny zatočit s pašeráckou mafií, a dokonce sílí podezření, že někteří politici jsou touto sítí placeni. Vidí, že neexistuje žádná pořádná koncepce pro začlenění těchto lidí do normálního života našich společností. Vidí, že tak samozřejmá věc jako to, že politik má dbát o smírné soužití ve vlastní zemi, pro politiky samozřejmá není, a že pod pláštíkem humanitárních frází jsou raději ochotni nadávat vlastním občanům do xenofobů. Vidí, že se na uprchlíky těší především různé neziskové organizace, jež na péči o imigranty získávají značné prostředky a že si tedy obživu od úst neutrhnou. Vidí také, že nejrůznější propagandisté, kteří jsou napojeni na evropské fondy, zahraniční nadace, a dokonce i přímo na cizí státní rozpočty, bez odpovědnosti k vlastní zemi vnucují neustále obyvatelstvu zničující multikulturní koncepci. Uvědomují si, že při současném vývoji nebude mít policie kapacitu na ochranu občanů a jejich majetku.

Ale také je tu silný pocit nespravedlnosti. Nikdo z odpovědných se totiž řádně nechce bavit o příčinách současné imigrační exploze. O tom, kdo především kolonizoval země, ze kterých uprchlíci převážně pocházejí, ale hlavně, kdo arogantně rozbořil křehkou konstrukci mezinárodního práva a devastoval řadu zemí, kde si místní vlády před agresemi byly schopny udržet svůj vlastní pořádek. Míra viny je různá a licoměrné volání po stejné odpovědnosti, je hrubě amorální.

Toto vše může sehrát značnou roli při rozkolu Unie. Sám rozkol by byl velmi užitečný. Vyrušil by z klidu všechny ty šíbry, kteří mají pocit, že dostali Evropu na hraní. Vítám různé nemainstreamové a protisystémové strany a různé iniciativy zdola, které se dnes množí jako houby po dešti. Stávající politik se s nimi musí popasovat, jinak z kola ven. Neřešené problémy padají na jeho hlavu a pouhé poštěkávání, že ten či onen je pravicový nebo levicový extrémista, rasista, xenofob, problémy neřeší, pouze je prohlubuje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Neoprávněná činnost pro cizí moc

Dobrý den, vím, že zákon vymyslela tato vláda, ale většina jejích členů se neobtěžuje s tím nám lidem něco vysvětlit. Obracím se tak i na Vás s dotazem, nač je takový zákon, koho a za co přesně má trestat? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Právník: Je jasné, proč ten paragraf prosazují. Volby a BIS

4:46 Právník: Je jasné, proč ten paragraf prosazují. Volby a BIS

Evidentním cílem je stíhat ty, o kterých se struktury mainstreamu domnívají, že jednají v ruském záj…