Profesor od Babiše: Imigrace přináší vraždění a znásilňování. Odpovědnost Merkelové za mrtvé v evropských městech. Mohou přijít daleko větší občanské nepokoje

14.09.2018 20:21 | Zprávy

ROZHOVOR „Nedodržování dohod o vstupu do schengenského prostoru přineslo statisíce imigrantů, s kterými si neví vlády Německa, Francie, Itálie a dalších rady. Myslím, že je naprosto jasné, že politické proklamace typu „zvládneme to“ vůbec neplatí. V této souvislosti by mne zajímala politická zodpovědnost „teflonové“ paní Angely Merkelové za ty mrtvé v německých nebo francouzských městech a za ty tisíce a možná i desetitisíce kriminálních deliktů ze strany migrantů. Už konečně dochází dceři pastora, kolik zla zapříčinila ve vlastní zemi a v okolních zemích EU?“ říká profesor Karel Rais, poslanec za hnutí ANO.

Profesor od Babiše: Imigrace přináší vraždění a znásilňování. Odpovědnost Merkelové za mrtvé v evropských městech. Mohou přijít daleko větší občanské nepokoje
Foto: Archiv KR
Popisek: Karel Rais

Kam se podle vás od začátku migrační krize a požadavku kvót na migranty posunula debata o masové imigraci do Evropy? Jde to správným směrem? Vidíte nějaké pozitivní posuny na straně Evropské unie a Německa?

Debata o masové imigraci se sice posunula správným směrem, ale, obrazně řečeno, na několikakilometrové cestě se posunula pouze o několik metrů. Imigrace a problémy s ní spojené, zejména zabíjení lidí v Německu ze strany militantních imigrantů, znásilňování ve Švédsku, přináší nárůst strachu a nejistoty do celé Evropy. A vedoucí představitelé EU pouze planě diskutují a představitelé jednotlivých zemí se často pouze dohadují o tom, kdo přijme další imigranty – místo toho, že by přistoupili k věcné debatě a k opravdovému řešení.

Po výstupu Velké Británie z EU představitelé EU, například Jean-Claude Juncker, ujišťovali Evropu a její obyvatelstvo, že zajistí vyšší pružnost v řízení EU, že budou reagovat na připomínky obyvatel a tak dále. Samozřejmě, že to byly pouze řeči. My starší, co ještě pamatujeme senilní prohlášení představitelů RVHP, jsme neočekávali nic pořádného. Pokud má Evropská unie rozumně existovat, je nutná výměna neschopného vedení EU, provedení změny stávajícího řídícího systému EU, spojené s tlakem budoucího vedení EU na všechny státy, aby dodržovaly dohody, které byly v rámci EU schváleny (zejména na dodržení Schengenských dohod, Dublinských dohod, ale i Maastrichtských a dalších ujednání).

Nedodržování dohod o vstupu do schengenského prostoru přineslo statisíce imigrantů, s kterými si neví vlády Německa, Francie, Itálie a dalších rady. Myslím, že je naprosto jasné, že politické proklamace typu „zvládneme to“ vůbec neplatí. V této souvislosti by mne zajímala politická zodpovědnost „teflonové“ paní Angely Merkelové za ty mrtvé v německých nebo francouzských městech a za ty tisíce a možná i desetitisíce kriminálních deliktů ze strany migrantů. Už konečně dochází dceři pastora, kolik zla zapříčinila ve vlastní zemi a v okolních zemích EU?

Co říkáte nynějším událostem v Sasku, kdy se obyvatelé bouří poté, co jednoho z místních údajně zavraždili imigranti. Události v Saské Kamenici lakonicky okomentoval také Miroslav Macek. „Je to přece úplně jasné: nepokoje v Saské Kamenici mají na svědomí tisíce neonacistů a fotbalových chuligánů a vandalů, a nikoliv tamní naštvaní občané, dennodenně vidící, co způsobila imigrační politika Merkelové a dalších politiků. Jsem zvědav, kdy už Němcům, doposud stádně akceptujícím Führerprinzip, konečně dojde trpělivost a u voleb tu dnešní garnituru smetou.“ Co o tom míníte?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

10:36 Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

„Dle mého názoru by si bez tohoto ‚dvojího metru‘ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících …