Jaký obrázek si o dění na mítincích Andreje Babiše může udělat běžný konzument zpráv a informací z mainstreamových médií včetně veřejnoprávních?
Docela pozorně to sleduji. Obzvlášť tu poslední událost, protože mám pět až šest kilometrů od Borovan chalupu po tátovi. Vypozoroval jsem, že na setkáních s panem Babišem jsou převážně starší lidé, kteří si už něčím prošli a evidentně by je nenapadlo dělat to, co dělají ti křiklouni, tedy Babišovi odpůrci. Když jsem viděl matku toho autisty, napadlo mě, jestli by se spíš neměla o svého syna starat než ho vodit na takovéto akce, neřkuli mu dávat pokyny, aby něco ukradl. A média z toho dělají závěry, že policie pochybila a že z toho policejní prezident vyvodí důsledky, nemluvě o Rakušanovi, který by snad každého hned zavíral, nebo nevím, co by chtěl ještě dělat. Je to strašně divné a myslím si, že média zcela propadla. Je to zcela jednostranné informování.
Nejsou ale konflikty běžným průvodním jevem takových politických akcí?
Tak já jsem přesvědčen, že kdyby náhodou pan profesor Fiala jezdil po vlastech českých, moravských a slezských, že by příznivci Andreje Babiše tohle nedělali, jeho mítinky nenarušovali, nehulákali by tam, nebyli by sprostí, protože, jak jsem řekl, jsou to většinou lidé, kteří si už něco prožili. Kdežto tohle jsou podle mého názoru křiklouni, neschopní lidé, kteří asi nic neumějí. A ani bych nevylučoval, že jim někdo dá nějakou korunu nebo že je pak pozve na pivo.
Jak by se zachovali Babišovi příznivci na mítinku Petra Fialy, si ale ověřit nemůžeme, protože premiér se s občany nikde nesetkává. Tedy abych mu nekřivdil, výjimkou po volbách byl sál v Městském muzeu v Čelákovicích s kapacitou 80 lidí, vesměs příznivců, tedy v jedné z bašt koalice SPOLU, kde získala 35 procent hlasů. Umíte si představit, že by šel premiér po osmi měsících vládnutí s kůží na trh na nějaké shromáždění?
Tak to by asi nešel, protože normální lidé jím a jeho vládou nejsou zrovna moc nadšení. Je to schopný člověk, chová se slušně, ale politika není pro něj. Měl by ji dělat jako donedávna, tedy teoreticky jako politolog. To byla jeho parketa. Ale řídit pětikoalici, na to univerzitní profesor nemá. To chce manažera, který už něčím prošel. Hlavně v situaci, když je ve vládě každý pes, jiná ves, o to to má těžší.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník