Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker si myslí, že za rostoucím euroskepticismem občanů EU stojí přílišné zasahování do mnoha oblastí soukromého života lidí. Evropský projekt podle něj ztratil část své přitažlivosti, přesto je nadále třeba prohlubovat spolupráci mezi státy osmadvacítky, a to především v oblasti migrace a bezpečnosti. Juncker říká, že udělali chybu. Bude tedy méně směrnic, nebo jde o gesto v souvislosti s výsledkem nizozemského referenda a nadcházejícím rozhodováním ve Velké Británii?
Přílišné zasahování? EU by už dnes nejraději rozhodovala i o tom, jestli potřebuji na WC, a když ano, pak by ráda určila, jestli mohu na malou, nebo velkou a jaký papír použiji na očištění onoho otvoru v zadní části těla! To jsem si dnes uvědomil, když jsme v Senátu projednávali opatření EU ke kontrole nabývání a držení zbraní. Takovou zhovadilost, omlouvám se za výraz, může vydat jen EU. Asi jako když vydala směrnici na pěstování salátových okurek nebo šílenství s vítáním šílenců, kteří, obávám se, že v duchu ideologie zvané islám zlikvidují Evropu. A Jestli Juncker přiznává, že udělali chybu, pak by měl dodat, že ne chybu, ale celou nepřebernou škálu chyb, a kardinálních! Co je nejhorší, nějak se jim nechce tuto smutnou skutečnost přiznat. Můžeme se divit nadšení pro imigranty v Nizozemsku? Můžeme se divit situaci ve Velké Británii? Myslím, že ne. Tam a nejen tam už mají lidé plné zuby Merkelové a jejích vítacích gest.
Server britského deníku The Telegraph přináší informace o tom, že existuje reálná hrozba teroristického jaderného či chemického útoku na Británii a celou Evropu. Varuje před tím Severoatlantická aliance. Obavy z možného jaderného útoku se ještě zvýšily poté, co po útocích v Bruselu vyšlo najevo, že někteří z teroristů potají natáčeli jednoho ze starších zaměstnanců nejmenované belgické atomové elektrárny. Má se také za to, že se teroristé z Islámského státu již dostali k raketám krátkého doletu – zejména k raketám typu země - vzduch – které byly dříve v držení irácké vlády. Navíc každý desátý rekrut Islámského státu je ochotný se jít odpálit. Experti naznačují, že IS by se mohl rozdělit na dvě skupiny – jedna bude bránit území a druhá se půjde odpalovat k nám. Co říci k těmto informacím?
Obávám se, že by to mohla být docela reálná pravda. Dokonce bych viděl jako pravděpodobné, že se IS dostaly do rukou rakety. Možná z toho Iráku, ale také možná od Američanů. Myslíte, že to je příliš tvrdé konstatování? Podívejte se, kolik důkazů, že na území ovládaném těmi vrahouny přistávala americká transportní letadla a vykládala tam vojenský materiál! Podívejte se na svědectví amerických pilotů stěžujících si, že nemohou bombardovat v reálném čase, ale až, tuším, půl hodiny po žádosti o povolení k útoku. Ten dostávali, až když cíl byl vyklizen. Kdo asi ty v cíli vyrozuměl a proč? Považuji to za farizejské jednání Američanů v celé této oblasti. Podvod k útoku na Irák, stejný podvod na Libyi. V Sýrii už jim to tak nevyšlo, tak nastoupil IS se svými vrahy!
Ve Velké Británii odstartovala kampaň k referendu o setrvání země v EU. Řada politiků i analytiků po celé Evropě před vystoupením Británie varuje, prý by to byla katastrofa pro obě strany a ve finále by došlo také k oslabení vlivu USA v Evropě, což by mohlo mít negativní dopad na naši bezpečnost. Oproti tomu třeba bývalý prezident Klaus řekl, že pokud Britové z Unie odejdou, nestane se vůbec nic. Nakolik je možné jednoznačně říci, jaké důsledky by britský odchod měl nebo neměl?
Spíše bych souhlasil s V. Klausem. Je to velká a hlavně hospodářsky silná země. Nepochybuji ale, že EU by se jí velmi intenzivně snažila odchod „osladit“. Její provázanost na ekonomiku EU je veliká. Nemusíme si říkat, že EU by měla možnosti, jak jim odchod znepříjemnit. Jiná otázka je, jestli by to nebyl impulz na totální rozklad EU, jestli by to nenastartovalo stejné touhy v dalších státech. To by se sen Německa o nadvládě Evropě položil a začali bychom si konečně zase vládnout sami. Není to špatná představa!
Na bratislavské konferenci GLOBSEC zazněla důrazná varování před Ruskem. Polsko si přeje rozmístění vojenských kapacit na území svém i dalších částí východu Aliance; zazněla též teze, že Rusko se snaží rozložit EU, přičemž je mimořádně aktivní i v Česku a na Slovensku. Generál Pavel varoval, že bude jasně řečeno, kteří spojenci v NATO nedodržují předepsaná 2 % HDP na zbrojení. Čímž myslel i ČR. Do jaké míry lze s jednotlivými klíčovými závěry souhlasit?
Promiňte, ale to je taková kravina, že pro ni nemohu najít slušnější výraz. Spousty keců o tom, jakým nebezpečím pro nás Rusko je, ale ani jeden důkaz, ani jeden příklad. Amerika má téměř dvě stovky vojenských základen mimo své území. Rusové, pokud vím, dvě. Ani jednu v blízkosti Ameriky. Agresorem, a to moc nebezpečným, je ale Rusko. Amerika pod pláštíkem NATO za cenu desetitisíců zabitých civilistů utrhla od Srbska Kosovo. To prý bylo v souladu s mezinárodním právem. Rusko přijalo Krym, kde se v řádném referendu vyslovilo přes devadesát procent obyvatel pro návrat k Ruské federaci, a ejhle, to je anexe, to je porušení mezinárodního práva! Amerika zničila možná už stovku státních zřízení, která měla tu drzost, že neposkakovala podle toho, jak jim bičem práskala. Nebezpečné ale pro svět je Rusko!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá